FK Teplice do nové sezóny povede Daniel Šmejkal

Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK Teplice
Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK Teplice

TEPLICE - Bývalý vynikající hráč a současný trenér Baníku Sokolov Daniel Šmejkal povede v nové ligové sezóně teplické A mužstvo. Jeho angažmá začne za necelé dva týdny při zahájení letní přípravy na nový ročník. Na Stínadlech dnes podepsal dvouletý kontrakt.

Reklama

Pětačtyřicetiletý Šmejkal má za sebou bohatou hráčskou kariéru, kterou zahájil v Plzni, po angažmá ve Slavii, se kterou získal v roce 1996 ligový titul, následoval přesun do Německa, kde nastupoval za 1. FC Norimberk a Bayer Uerdingen. Po návratu do Čech následovalo angažmá v 1. FK Příbram a Bohemians Praha. Kromě kariéry v klubech zvládl také deset utkání a tři branky za národní mužstvo v letech 1994 a 1995.

Po ukončení hráčské kariéry trénoval Daniel Šmejkal nejčastěji ve Slavii Praha, po angažmá u staršího dorostu vedl v letech 2006 až 2008 její B mužstvo. Poté se přesunul do Bohemians Praha, kde byl asistentem trenéra Luboše Urbana v Gambrinus lize, a do Jihlavy, kde působil na stejné pozici. Následoval návrat do Slavie, kde nejprve opět usedl na lavičku nejstaršího dorostu a později se přesunul k juniorce, se kterou získal titul vítěze v Juniorské lize. Poslední dvě sezóny pak strávil na lavičce Baníku Sokolov, který dovedl ke čtvrté a páté příčce ve Fotbalové národní lize.

Asistentem Daniela Šmejkala u teplického týmu se s největší pravděpodobností stane další bývalý hráč s mezinárodními zkušenostmi Radim Nečas, se kterým klub na přání nového trenéra vstoupí do jednání. Během hráčské kariéry tento záložník nastupoval za Slavii Praha, řeckou Škodu Xanthi nebo Slovan Bratislava, během trenérské dráhy usedl na lavičku jako asistent ve Slovanu Liberec nebo v Čáslavi, ve Slavii Praha pak působil u mládeže. Před zahájením letní přípravy klub představí celý nový realizační tým, ve kterém nebude chybět současný trenér brankářů Patrik Kolář.

Příprava fotbalistů Teplic na nový ročník ligové soutěže začne v úterý 14. června, prvním vystoupením v letní přípravě pak bude turnaj v Benátkách nad Jizerou, kterého se zúčastní také Mladá Boleslav, Hradec Králové a Prešov, hrát se bude v sobotu 25. června.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře