FC Výprodej opět na scéně. Slavia vykupuje Liberec, podle Jiřího Lišky si s tím Slovan poradí

Brankář Ondřej Kolář, který přestoupil z Liberce do Slavie. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Brankář Ondřej Kolář, který přestoupil z Liberce do Slavie. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

LIBEREC - V pondělí 22.1. byl oficiálně potvrzen přestup brankáře FC Slovan Liberec Ondřeje Koláře do Slavie. Už před ním podepsal smlouvu se Slavií dosud liberecký obránce Ondřej Kúdela. Po podzimní části sezóny odešel z Liberce do Slavie trenér Jindřich Trpišovský se sportovním manažerem Janem Nezmarem. Vezmou si Pražané od liberecké Nisy i uklízečku?

Reklama
Podle oficiálních informací přestoupil Kúdela z Liberce do Slavie za 10 milionů korun a brankář Ondřej Kolář za 25 milionů korun. Liberecký majitel Kárl patrně slevil z požadavků, protože se spekulovalo, že by stoper Kúdela měl odejít minimálně za 12 "míčů" a talentovaný gólman Kolář snad i za 70 milionů!

"Jednání o přestupu trvala strašně dlouho, sám jsem byl nervózní. Jsem rád, že to dopadlo, hrozně se na to těším. Slavia je pro mě aktuálně asi nejlepší volba. Je to ambiciózní tým, jsou tu trenéři, která znám, a těším se na další spolupráci,“ nechal se slyšet třiadvacetiletý brankář Ondřej Kolář na webu pražské Slavie.

Liberec si patrně otevřel na stadionu tržnici a čeká, na koho si Slavie ukáže. Zatím přetáhla trenéra Trpišovského, sportovního manažera Nezmara a dvojici fotbalistů Koláře s Kúdelou.

Co na to říká Jiří Liška, bývalý fotbalista Slovanu Liberec, který pod Ještěděm už také několik "výprodejů" zažil a nyní působí v Liberci jako vedoucí juniorského týmu a současně coby asistent trenéra FC Oberlausitz Neugersdorf, hrající ve čtvrté německé lize?

"Slovan je na to zvyklý, je tam velká fluktuace hráčů a naše představenstvo ví, že z prodeje hráčů zaplní rozpočet. Liberec je jeden z nejúspěšnějích klubů u nás a navíc je pořád finančně v plusu, což se snad nikomu jinému nedaří," zůstal Liška v klidu.

Podle něj se nabídkám Slavie nedalo odolat. "Honza Nezmar dal výbornou nabídku za Kúdelu s Kolářem. Pokorný sice v Liberci působil, ale teď šel do Slavie z Montpelliéru. Z tohoto pohledu bych to neviděl tak, že by Slavia Liberecké vykoupila," hodnotil situaci Liška po jednom z přípravných utkání Neugersdorfu.

Zacelí tak Slovan díry v sestavě mladými hráči z juniorského týmu? Liška je vedoucím "Juniorky", a tak mladíky dobře zná.

"V přípravě libereckého áčka jsou tři hráči z juniorky a uvidí se, zda tam zůstanou nebo ne, a zda odjedou s áčkem na soustředění na Kypr. V budoucnu by jistě tito junioři hrát v áčku měli. První liga je ale přece jen něco jiného než juniorská liga, takže pokud nedostanou šanci teď, tak v budoucnu určitě přijde znovu," dodal Jiří Liška, který ve Slovanu Liberec působil v letech 2006-2012 a v roce 2009 například zažil divoké předkolo Evropské ligy s Dinamem Bukurešť (3:0 a 0:3, na penalty 8:9 pen.).

Reklama

Hodnocení

2.83 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře