Fanoušci Hajduku Split v Liberci pálili sedačky! Bude to bláznivé, tvrdí před odvetou liberecký Shala

Herolind Shala. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Herolind Shala. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Herolind Shala se po svém příchodu z pražské Sparty prezentuje pod Ještědem solidními výkony a v sestavě trenéra Trpišovského nechyběl v zápasech evropských pohárů s Hapoelem Kirjat Šmona a naposledy proti chorvatskému Hajduku Split. Norský fotbalista s albánskými kořeny si angažmá v Liberci pochvaluje a hodnotí vítězný duel proti Hajduku Split (1:0). „Výhra o jeden gól je pro nás velmi výhodná,“ říká.

Reklama

Herolind Shala vyběhl proti Hajduku Split v základní sestavě a podílel se na jednogólovém vítězství, které dává Liberci slušnou šanci na postup do základní skupiny Evropské ligy. „Byl to dobrý a především těžký zápas. Máme do odvety solidní výhodu. Nyní se musíme soustředit na odvetu,“ hodnotí mladý norský středopolař, jehož kořeny sahají až do Albánie a Kosova, odkud pochází jeho rodina.

Mnohé hlasy zaznívaly ve smyslu, že favoritem dvojutkání bude chorvatský Hajduk, s domácím zápasem si ale Slovan poradil. „Hajduk je velmi kvalitní tým s dobrými hráči. Měli několik nebezpečných šancí. Naše vítězství o jeden gól je v tomto případě pro nás velmi výhodné a můžeme hovořit o úspěchu. Ale ještě nás čeká odveta,“ předesílá Shala, jenž je v Liberci na hostování ze Sparty.

Shalu zaskočil fakt, že především ve druhém poločase si Chorvaté počínali velmi defenzivně. „Bylo to pro mě trochu překvapení. Myslel jsem, že budou více útočit a budeme více pod tlakem. Uvidíme, co přijde ve Splitu. Tam očekávám, že Hajduk bude více útočit a agresivněji nás napadat,“ povídá Shala.

Ten se také těší na bouřlivou chorvatskou atmosféru, už nyní týden před odvetným zápasem je totiž jasné, že ve Splitu bude bouřit vyprodaný stadion, který pojme na třiatřicet tisíc diváků. „Hajduk přijel s velmi dobrými fanoušky. Bylo pěkné hrát před takovou kulisou a v Chorvatsku to asi bude bláznivé,“ usmívá se.

Ještě před odvetou v Chorvatsku, ale Slovan bude čekat domácí souboj se severočeským rivalem z Teplic. „Nyní budeme hrát v lize proti Teplicím, čeká nás další těžký zápas, ale myslím, že jsme lepším týmem a měli bychom vyhrát,“ věří Shala.

Jak se dívá na svou štaci v Liberci, kam přišel letos v létě? „V Liberci se mi líbí, máme kvalitní tým, atmosféra v kabině je velmi pozitivní. Máme také hlasité fanoušky,“ všiml si.

Spartu ale Shala nadále monitoruje. „Spartu sleduji, vím, že porazila Thun 3:1, což je velmi dobrý výsledek. Jsem se Spartou v kontaktu. Nepovažuji za zklamání, že jsem odešel ze Sparty do Liberce. Tady nastupuji do zápasů, a proto jsem zde šťastný. Bydlím v Praze a do Liberce dojíždím. V Liberci máme dobrý kolektiv, všichni hovoří anglicky, takže komunikace mezi námi nevázne,“ uzavřel Shala.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře