Extraliga je ohromně vyrovnaná, hodnotí asistent chomutovského trenéra Břetislav Kopřiva

Břetislav Kopřiva. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Břetislav Kopřiva. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Nevídaná vyrovnanost charakterizuje podle asistenta trenéra chomutovských hokejistů Břetislava Kopřivy dosavadní průběh extraligy. Piráti nastřádali po čtrnácti odehraných kolech 21 bodů, což není na nováčka špatná bilance. „Ale mohli jsme mít o několik bodů více,“ míní Kopřiva.

Reklama

Jak byste komentoval nynější bilanci Pirátů mezi elitou?

Pozorujeme vývoj soutěže v tom smyslu, že kolem desátého místa v tabulce bude velký boj, poněvadž se každý tým v dolní polovině bude snažit dostat se do předkola play off. Některá utkání jsme zatím zvládli dobře. Na druhou stranu bylo v našich silách uhrát o tři body navrch. A hned by se to projevilo v tabulce.

Hodně zajímavý a především hektický byl duel s Třincem. Co říkáte na prohru 4:5 v prodloužení?

Brzy jsme prohrávali o tři góly. Pak jsme se vrátili do zápasu, srovnali a chyběl jen kousíček, abychom skóre otočili ještě v řádné hrací době. Z hlediska nepříznivého průběhu je bod dobrý, ale v prodloužení nás srazila hrubá chyba, která společně s gólem Irgla rozhodla o výhře Třince. Takže se opět prokázala ohromná vyrovnanost soutěže, kdy rozhodují detaily a maličkosti.

Všímáte si i špičky tabulky, byť se na ní pohybují jiná mužstva, než Chomutov?

Samozřejmě je znát, že některé týmy jsou velice kvalitní. Projevuje se to na jejich herním pojetí a stylu. Od Sparty se to čekalo, ale podle mne udělal největší vzestup Liberec. Šlape mu to, sehrál několik šťastných zápasů a má hodně bodů. Ukazuje se, že Bílí Tygři skvěle doplnili a posílili kádr.

Co říkáte na chomutovské vylosování v této fázi soutěže?

Hráli jsme doma s Plzní a Třincem, nyní jedeme dvakrát ven. V pátek 30. října do Mladé Boleslavi a vzápětí v neděli 1. listopadu do Pardubic. Oba tito soupeři se střetli vzájemně v minulém kole a Pardubice naznačily zlepšení.

Na jaře jste přivedl Piráty Chomutov v roli hlavního trenéra z první ligy přes baráž do extraligy. Ale Chomutov není vaší první štací na extraligové střídačce.

Když jsem dříve působil v nejvyšší soutěži, pamatuji si na velkou vyrovnanost soutěže. A stejný dojem a poznatky mám i letos. Mezi výkony celků jsou minimální rozdíly a předpokládám, že tomu tak bude až do konce sezóny.

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře