Evropský pohár v Ústí? Na to se nedá po dvaadvaceti letech zapomenout, říká Petr Brom

Volejbalisté Ústí nad Labem, kteří letos startují v evropském Poháru CEV. Foto SeveroceskyDenik. cz
Volejbalisté Ústí nad Labem, kteří letos startují v evropském Poháru CEV. Foto SeveroceskyDenik. cz

Po dlouhých dvaadvaceti letech účinkují volejbalisté Ústí nad Labem na evropské scéně. V prestižním Poháru CEV je jejich soupeřem chorvatský mistr Mladost Záhřeb. Po prohře na soupeřově půdě čeká na severočeský celek odveta, která se bude hrát na ústecké palubovce ve středu 17. listopadu!

Reklama

 

Počínání ústeckých volejbalistů i celou práci klubu pečlivě sleduje také Petr Brom, který byl u posledního startu Ústí nad Labem v Evropě v sezoně 1998-1999. Tehdy se po skončení aktivní hráčské dráhy věnoval pozici asistenta trenéra (hlavním koučem byl Zdeněk Pommer) a v Ústí současně začínal trenérskou kariéru. Během ní zanechal výraznou stopu jako kouč v Dukle Liberec, Jihostroji České Budějovice, Příbrami, VK Karlovarsko a poté se vrátil na trenérskou lavičku v Ústí nad Labem, kde si vyzkoušel i působení v roli sportovního manažera.

Petr Brom se o své poznatky podělil v rozhovoru pro SeveroceskyDenik.cz.


Jak vzpomínáte na působení Ústí nad Labem v evropských pohárech?

Samozřejmě si to pamatuji. Měli jsme docela mladý tým, do kterého přišli z juniorské reprezentace Jakub Novotný, Martin Lébl, Jiří Cerha. Oporou byli i Jiří Novák, Luděk Černoušek a další skvělí volejbalisté. Nechci na nikoho zapomenout. Ale jen připomenu, že spousta hráčů z této éry se věnuje trénování na špičkové úrovni, nebo i funkcionářské a manažerské práci. Třeba Jirka Novák vede mistrovské Karlovarsko a je hlavním trenérem české reprezentace.

Sledujete dál kariéry vašich bývalých svěřenců?

Je jasné, že hráčské působení v ústeckém klubu jim pomohlo ve vzestupu výkonnosti. Už když jsem přišel do Setuzy Ústí jako hráč, Ústí bylo tehdy elitním českým celkem s ekonomickým zajištěním. A kvalitní hráči se pak shánějí lépe. Měl jsem to štěstí, že jsem trénoval juniorskou reprezentaci a tudíž jsem měl přehled o mladých hráčích.

Vybavíte si jména tehdejších ústeckých soupeřů v evropských pohárech?

Určitě jsme se v soutěžích neztratili. Tehdy jsme hráli Pohár mistrů evropských zemí, což  byl předchůdce dnešní Ligy mistrů. Nastupovali jsme proti celkům z Itálie, Nizozemska a vyhrávali jsme domácí zápasy. Byla to dobrá cesta, která fungovala.

Co pro současný ústecký volejbal může konfrontace klubu se Záhřebem na mezinárodním poli znamenat?

Evropské poháry jsou něco jiného, než extraliga. O Záhřebu vím, že nedávno bojoval s Karlovarskem v předkole Ligy mistrů, kde neuspěl. A poté se automaticky přesunul do Poháru CEV. Myslím, že většina současných ústeckých hráčů evropské poháry nehrála, čímž nechci nikoho urazit. Každopádně fakt, že se Ústí může představit v Evropě, beru jako nadstandardní věc. Prostě to vnímám jako zvláštní motivaci.

Autor: Josef Pešout

Reklama

Hodnocení

3.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře