Dukla Liberec uvítá v Lize mistrů tři špičkové evropské celky

Hala liberecké Dukly. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Hala liberecké Dukly. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

Liberec - Na plné obrátky se už rozjíždí nová volejbalová sezóna. A to i v mezinárodním měřítku. Poté, co česká reprezentace účinkovala na podzimním mistrovství Evropy, se rozjíždí i Liga mistrů. Zástupcem českého mužského volejbalu je úřadující šampión extraligy Dukla Liberec. Tým čeká od 5. listopadu 2015 do konce ledna 2016 šest zápasů v základní skupině.

Reklama

V libereckém klubu udělali maximum, aby se co nejvíce přiblížili divákům a volejbalovým fanouškům. Utkání se budou hrát v Home Credit Areně, která nabízí pro hráče, ale i návštěvníky výborné podmínky.

Dukla Liberec postupně narazí v domácím prostředí na tři elitní evropské týmy, na jejichž půdě se odehrají o odvety. Atraktivní seriál má start v podobě zápasu s polským Belchatowem 5. listopadu v Liberci, poté Dukla změří síly i s italským celkem Civitanova a s belgickým Roeselaare.

Trenér českého mistra Michal Nekola nepochybuje o síle a kvalitě celků, které se představí v liberecké aréně.

„Už jen samotná jména soupeřů jsou vizitkou a zárukou špičkové úrovně nejprestižnější evropské soutěže. Potkáme tradiční účastníky Ligy mistrů s nabitými kádry včetně laviček náhradníků. Prakticky všech dvanáct ač čtrnáct hráčů, kteří jsou na soupisce zmíněných zahraničních klubů, patří do různých reprezentací řady zemí,“ podotkl liberecký kouč.

Dukla Liberec je letos jediným českým týmem v mužské Lize mistrů. „Před dvěma lety v ní startovaly Ostrava z postu vítěze extraligy a ještě České Budějovice, které tehdy dostaly tzv. divokou kartu. V probíhajícím ročníku se tedy naskýtá šance pro nás, abychom se pokusili reprezentovat český volejbal. Je to úžasná konfrontace v sezóně, poněvadž v přípravě je vyloučené, abychom měli možnost setkat se s podobnými soupeři,“ zdůraznil Nekola.

O konkrétních cílech pro Ligu mistrů je z pohledu libereckého klubu těžké hovořit. „Před vstupem do evropského poháru jsme si řekli, že nemáme kam uhnout. Zkusíme urvat nějaké body,“ vyjádřil se trenér.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře