Doufám, že finále zvládneme, věří mostecká brankářka Dominika Müllnerová

Dominika Müllnerová. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Dominika Müllnerová. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

MOST - Házenkářky Baníku Most mají před sebou vrchol klubové sezóny. Po prvenství v Českém poháru a třetím místě v česko-slovenské interlize zabojují o mistrovský titul ve finále play off české ligy. Poměří se se Slavií Praha, proti níž nastoupí sice v roli obhájkyň ligové trofeje, ale ne v pozici favoritek. To je pro mostecké házenkářky dosud nepoznaná situace. „Doufám, že finále zvládneme,“ říká brankářka Dominika Müllnerová.

Reklama

Jak bylo těžké přejít v semifinále play off přes Sokol Poruba?

První poločas odvetného zápasu se nám nepovedl. Začaly jsme nervózně a neproměňovaly jsme šance. Na druhou stranu jsme ani moc gólů nedostaly. O vítězství nakonec rozhodl začátek druhé půle, kdy jsme si vypracovaly potřebný náskok.

Finálová série s pražskou Slavií startuje v Mostě v neděli 15. května. S čím do ní půjdete?

Nedávno jsme hrály v Praze v rámci interligy. Byl to dlouho vyrovnaný zápas, jehož výsledek průběhu moc neodpovídal. Prohrály jsme sice o dost gólů, ale rozhodnutí padlo až na konci.

Podáváte v play off očekávané výkony?

Na tréninku nám všechno vychází. Pak přijde zápas a je to zaseklé, co se týče herní jistoty. Myslím, že nervozita je zbytečná. Kdybychom předváděly i v lize to, co dokážeme v přípravě, vypadal by herní projev jinak.

Papírovým favoritem finále bude Slavia Praha, která jde do bojů o titul z lepšího výchozího postavení. Pražanky byly z českých týmů v interlize nejlepší, kdežto Baník Most skončil v tabulce až za nimi. Jak to berete?

Třeba nám opačná pozice, než v předešlých letech, bude svědčit. Uvidíme, jak to dopadne. Se Slavií se dá hrát. Pokud by byl po prvních dvou zápasech stav série 1:1, třetí a rozhodující duel by se hrál v Praze. Slavia by měla výhodu domácího prostředí. Tím, že se začíná v mostecké hale, potřebujeme pro zisk titulu aspoň jednou uspět na Slavii.  Doufám, že to zvládneme.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře