Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Jakub Trefný. Foto: archiv SK Kadaň/skkadan.czJakub Trefný. Foto: archiv SK Kadaň/skkadan.cz

KADAŇ - Letos na podzim zaznamenal ústecký hokejista Jaroslav Roubík rekordní metu tisíce odehraných zápasů v první lize. V dohledné době by jej mohl překonat maximálně kadaňský obránce Jakub Trefný. 36letý zadák platí mezi opory Kadaně a s hokejem rozhodně ještě končit nechce. A na překonání prvoligového rekordu si věří.

Reklama

V mladém týmu Kadaně platí šestatřicetiletý Jakub Trefný za zkušeného mazáka. Navíc má co nabídnout, kariéru spojil se severem Čech, kromě krátké štace v Karlových Varech hrál spoustu let v Chomutově, jako mladý začínal v Litvínově, nasbíral starty v Lounech či Mostě a poslední léta patří mezi opory Kadaně.

Jaroslav Roubík letos na podzim překonal metu tisíce odehraných zápasů v první hokejové lize. Řečí statistik jste možná jediný hráč, který by ho mohl v dohledné době překonat. Vnímáte to stejně? Máte na kontě 834 utkání v první lize.

Budu se snažit Jardu Roubíka v počtu startů dohnat a následně i předehnat. Myslím si, že je to reálné (úsměv). Tipuji, že by se to mohlo povést během dalších třech sezón, což bych mohl stihnout.

Znamená to, že byste chtěl hrát do čtyřiceti let?

Ano. Pokud se mi vyhnou zranění a půjde to jako nyní, tak by to šlo. V první lize můžu hrát i další roky.

Hecujete se s Jaroslavem Roubíkem na toto téma?

Trochu. Známe se, jsme kamarádi, občas si něco povíme. Dáváme hlavně pozor na to, abychom se nezranili. Minimálně jsem letos udělal hodně trestných minut, takže aspoň v jedné statistice ho překonávám (smích).

Jak se vám líbí v Kadani, kde už platíte za protřelého harcovníka?

V Kadani jsem spokojen. Máme v týmu samé mladé dvacetileté hráče. Aspoň se pak cítím mezi nimi mladší. Kluci mě drží, dělají si ze mě i srandu. Ale je to v pohodě.

Máte kariéru taktéž spojenou s Chomutovem. Máte šanci se ještě na led v jeho dresu podívat?

To nevím. Chomutov má silný tým, daří se mu. To není moc otázka na mě. Snažím se hrát dobře v Kadani. Možná na play-off bych se mohl dostat na soupisku. Ale netuším. Kariéru asi dokončím v Kadani, ledaže by přišla nějaká nabídka.

V tabulce jste poslední, ale dotahujete se na předposlední Benátky a naposledy jste porazili Ústí nad Labem. Jak složité bylo regionálního rivala zaskočit?

Bylo to těžké. Hlavně nás ale zaskočil a překvapil fakt, jak hrálo Ústí. V tom smyslu, že pamatujeme rozhodně silnější Ústí a na jeho ledě se vždy hrálo těžce. Teď jsme vyhráli 3:1.

Navíc jste Ústeckým asi vzali jednu z posledních šancí na postup do play-off.

To nás ani moc nezajímá. Hlavně se chceme dotáhnout na Benátky a dostat se z posledního místa. V tomto ohledu byla výhra v Ústí důležitá. Jinak se na postavení soupeřů v tabulce nekoukáme. Jdeme zápas od zápasu. Prakticky nám o nic nejde. Play-off je pryč, jsme poslední.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Saská Žitava vidí naději v Češích. Je spojenectví výhodou i pro Liberec? Saská Žitava vidí naději v Češích. Je spojenectví výhodou i pro Liberec?
Požár v roudnické průmyslové zóně Požár v roudnické průmyslové zóně
Hurá do Ústí. Obchod se štědrými příspěvky na bydlení funguje nejlépe na severu Čech Hurá do Ústí. Obchod se štědrými příspěvky na bydlení funguje nejlépe na severu Čech

Zeman, nebo Drahoš? Rozhodnout mohou i dvě televizní debaty Zeman, nebo Drahoš? Rozhodnout mohou i dvě televizní debaty
Jak to bude s pohotovostí v Podřipské nemocnici? Jak to bude s pohotovostí v Podřipské nemocnici?
Házenkář Lovosic Václav Franc navštívil dětské pacienty v Roudnici nad Labem Házenkář Lovosic Václav Franc navštívil dětské pacienty v Roudnici nad Labem

OBRAZEM: Piráti předčili Pardubice po výsledku 4:2 OBRAZEM: Piráti předčili Pardubice po výsledku 4:2
Fotbalové Teplice získaly Shejbala z Hradce Králové Fotbalové Teplice získaly Shejbala z Hradce Králové
Stanislav Tecl se z Jablonce vrací do Slavie Stanislav Tecl se z Jablonce vrací do Slavie

FC Výprodej opět na scéně. Slavia vykupuje Liberec, podle Jiřího Lišky si s tím Slovan poradí FC Výprodej opět na scéně. Slavia vykupuje Liberec, podle Jiřího Lišky si s tím Slovan poradí
Výstraha pro Ústecko: Bude ledovka Výstraha pro Ústecko: Bude ledovka
Varování před ledovkou. Pak se má na pár dní oteplit Varování před ledovkou. Pak se má na pár dní oteplit


Komentáře