Do play-off jen osm týmů? Je to nefér, říká Jaroslav Roubík

Jaroslav Roubík. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Jaroslav Roubík. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - Základní část hokejové WSM liga je už za svou polovinou a hokejistům Slovanu Ústí nad Labem se boj o vyřazovací boje začíná vzdalovat. Situaci nepřispěla ani sobotní porážka s Karlovými Vary 1:3. "Potřebovali bychom vítěznou sérii," burcuje kanonýr Ústí Jaroslav Roubík.

Reklama

Momentálně vám patří v tabulce 12. pozice a na postupové osmé místo ztrácíte šest bodů. Jak vidíte šance týmu na postup do play-off?

Otázka play-off ještě není z našeho pohledu ztracená. Chtělo by to udělat šňůru tří, čtyř výher a jsme tam. Pokud vítěznou sérii nechytneme, tak v play-off nebudeme. Ještě to máme v našich rukách a uděláme vše proto, abychom se do vyřazovacích bojů dostali.

V nedávném období jste zaznamenali těžkou sérii porážek, např. 1:8 se Slavií, 1:9 s Prostějovem nebo 1:7 v Českých Budějovicích. Co se tam stalo?

Tato série porážek nás v konečném součtu může mrzet. Měli jsme oslabené mužstvo, naše první lajna, kde jsem i já, přestala dávat góly, bodově jsme se odmlčeli. Branky střílela jen druhá formace a bylo to znát. Potřebujeme, aby se střílení branek rozložilo do více formací, alespoň do dvou.

Čím si vysvětlujete, že ani vy jste se do kanadského bodování v té době příliš nezapsal?

Holt někdy přijde období, kdy vám to tam nepadá. Je složité pořád dávat góly, každý zápas, každou sezónu. Sice nás zastoupila druhá formace, ale bohužel se k ní nepřidaly gólově další řady, bylo nás málo, neměli jsme materiál (úsměv) a v těch zápasech to nestačilo.

Současně jste inkasovali už 112 branek, třetí nejvyšší počet v soutěži.

Ze dne na den nejde nedostávat góly. Musíme se soustředit každý zápas, být koncentrovaní a nenechávat soupeře střílet mezi kruhama, s čímž máme problémy. Soupeře necháváme střílet z mezikruží a dorážet, dostáváme z toho branky, a to je chyba.

Co říkáte na fakt, že do play-off postoupí jen osm týmů?

Je to neférový systém. Play-off je vrchol sezóny, a čím více týmů ho hraje, tím je to lepší. První čtyři týmy v tabulce jsou favority a mají play-off jasné. Zbytek se o to musí poprat. Třeba Prostějov nyní chytl vítěznou šňůru a může se tam dostat. Pak vám tam zbývají třeba poslední dvě místa a je těžké se tam procpat.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře