Do odvety v Hranicích povezou Lovci tříbrankový náskok

Během prvního time-outu přistálo na palubovce několik stovek plyšových hraček pro Nemocnici Litoměřice. Foto: Miroslav Vintrich
Během prvního time-outu přistálo na palubovce několik stovek plyšových hraček pro Nemocnici Litoměřice. Foto: Miroslav Vintrich

LOVOSICE - Úvodní duel čtvrtfinále Českého poháru sehráli ve středu 6. 12. házenkáři Lovosic proti družstvu Hranic. Soupeře porazili rozdílem tří branek 30:27.

Reklama

Stejně jako v osmifinále, také do čtvrtfinálového zápasu vstupovali Lovci s taktikou zapojit do hry co nejvíce hráčů širšího kádru a nechat tak odpočinout hlavní opory před důležitým sobotním ligovým zápasem proti Dukle Praha.

Ale nebylo to jen o sportu. Lovci uspořádali sbírku plyšových hraček pro Nemocnici Litoměřice. Akce, která je známá spíše z hokejových stadionů, měla úspěch i ve Sportovní hale Chemik, nasbíralo se celkem 11 velkých pytlů plných plyšových hraček!

Hraničtí od začátku střetnutí tahali za delší konec provazu, Lovosickým se nedařilo v obraně a nechávali soupeře velmi často střílet z vyložených pozic, oproti tomu jejich útoky postrádaly důraz. Pozorně pak v brance Hranic chytal Kučerka. Ve 24. minutě pak navíc domácí Landa uviděl červenou kartu a Lovci odcházeli do šaten s dvoubrankovým mankem 12:14.

Stejný rozdíl svítil na ukazateli i ve 36. minutě. Pak ale Lovci dokázali srovnat hru (18:18) a díky pětigólové sérii  získat dokonce vedení 23:18. Soupeř pak několikrát zkorigoval na rozdíl dvou branek, aby konečné skóre v posledních vteřinách stanovil gól Lukáše Malého na 30:27.

Odveta čtvrtfinále se hraje 20. prosince od 17 hodin v Hranicích. Další extraligové střetnutí hrají Lovosice již v sobotu 9. prosince proti Dukle Praha.

Komentář k utkání:

Václav Toman, trenér HK FCC Město Lovosice: “Dnes jsme chtěli ušetřit síly a proto jsme rozložili hru na všechny hráče kádru. Sehrajeme během sedmi dnů tři zápasy a v rámci nich nás čeká velmi těžké utkání na Dukle. I díky změnám v kádru jsme neodehráli úplně dobrý první poločas, v začátku druhého se nám ale začalo dařit a utkání jsme otočili. Jsme šťastní, že jsme dokázali zvítězit a věřím, že výsledek zopakujeme i v odvetě na půdě soupeře.”

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, Kalík 1, Sýkora 4/1, Motl 2, Bouček 2, Jelínek 3, Bičiště 1, Klimt 6, Konárik 2, Semerád 3, Karlovec 1, Malý 5.

7m hody: 2/1 – 1/1, vyloučení: 4 (ČK přímá Landa) – 2, rozhodčí: Kozler, Zych, diváků: 357.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře