Derby rozhodlo prodloužení, domácí Piráti padli

Z utkání Piráti Chomutov - Verva Litvínov. Foto: Ladislav ChlíbekZ utkání Piráti Chomutov - Verva Litvínov. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov, Litvínov - Fakt, že hokejový zápas Chomutova s Litvínovem v extralize sledovala vyprodaná chomutovská SD Arena, nikoho nepřekvapil. O severočeské derby mezi kluby z nedalekých měst je pokaždé velký zájem. Byla to očekáváná vyrovnaná bitva, Chomutovští Piráti prohráli 2:3 po prodloužení.

Zápas nabídl bojovný hokej. Dlouho se hrálo bez branek, pak nakonec padlo včetně nastaveného času pět gólů. Chomutovští si vynutili prodloužení, v něm je ale už v první minutě srazil vítězným gólem litvínovský Robin Hanzl.

Do derby jsme chtěli vstoupit úvodní brankou, abychom dostali soupeře pod tlak. To se nám nepodařilo, málo jsme se tlačili do zakončení a nevyužili jsme přesilové hry. První branku dal soupeř, a to se pak těžko hraje,“ připomněl jeden z chomutovských asistentů trenéra Jan Šťastný vývoj zápasu. „Za stavu 0:2 jsme zkusili otevřít hru, zvýšit obrátky a vyrovnat. Využili jsme přesilovou hru. Za vyrovnaného stavu rozhodl faul na konci řádné hrací doby, který soupeř záhy v prodloužení potrestal. Máme bod, jsem ale zklamaný, protože jsme hráli doma a chtěli jsme potěšit fanoušky,“ podotkl Šťastný.

V chomutovské sestavě se zabydluje obránce Juraj Valach, který přišel nedávno ze Slovanu Bratislava. Předtím ale hrál českou extraligu za Slavii Praha, takže z tehdejšího působení v Praze zná i nynější chomutovské a bývalé slávistické spoluhráče. A za Chomutov nastoupil i útočník David Stach, zapůjčený na střídavý start z prvoligového Kladna.

Litvínov navázal výhrou v Chomutově na předešlý úspěch proti Třinci. A získal pět bodů ze dvou zápasů v řadě. To je potěšující bilance, která zbavila úřadujícího mistra posledního místa v tabulce. Litvínov má ale 36 bodů stejně jako Karlovy Vary, které naopak klesly na dno.

Asistent litvínovského trenéra Jiří Šlégr zhodnotil duel v Chomutově reálným pohledem: „Zápas jsme nezačali dobře, první třetina byla od nás slabá. Nevytvořili jsme si žádnou pořádnou šanci. Nic jsme si nedovolili, nešli jsme do přečíslení. V kabině jsme si to řekli a myslím, že druhá třetina už byla lepší. Pak přišlo ale období zbytečných faulů z obou stran. Dostali jsme se do vedení 2:0 a mohlo by nás mrzet, že jsme ztratili vítězství. Ale je to hokej a jsme rádi, že jsme dva body urvali."

OBRAZEM: Chomutov prohrál s Litvínovem