Děčínští zvládli první semifinálový duel a vedou nad Prostějovem

Luděk Černý. Foto: BK Děčín/Luděk Černý/Princip
Luděk Černý. Foto: BK Děčín/Luděk Černý/Princip

Děčín - Povedený vstup do semifinále play-off basketbalové Kooperativa NBL zažili hráči BK Děčín. Porazili Prostějov 8:1:71 a vedou v sérii 1:0. A za tohoto stavu pojedou i k odvetě do Prostějova, která se hraje v sobotu 25. dubna 2015 na Hané. Pak se seriál vrátí do děčínské haly.

Reklama

Nebylo úplně jednoduché se mentálně nastavit na utkání s Prostějovem, protože poslední dvě utkání jsme s ním prohráli. A to byl samozřejmě signál, který jsme vnímali jako velkou výzvu,“ pustil se do hodnocení prvního zápasu děčínský trenér Pavel Budínský.

„Ale musím všem poděkovat za to, jak jsme do utkání vstoupili, a chtěl bych říct, že takto odehrát první poločas z obou stran, to jsem v české lize moc dlouho neviděl. Bylo to krásné utkání plné nasazení, soubojů a myslím, že to přispělo celkově k té úrovni hry. Oba týmy hrály v neuvěřitelném nasazení, s agresivitou a hra se přelévala z jedné strany na druhou,“ potěšeně bilancoval kouč.

„Bylo zřejmé, že Prostějov nesloží zbraně, vyvinul velké úsilí a sílu pod košem, kde mají obrovskou výhodu. Důležitý moment, proč jsme vyhráli, bych viděl za stavu 62:60, kdy jsme zkrátka nepustili Prostějov přes nás a ten sedmibodový, pětibodový až dvoubodový náskok udrželi, a zase jsme ho pak drobnými krůčky navýšili,“ líčil Pavel Budínský.

„Hlavní faktor tedy byl, že jsme z psychologického momentu nedovolili soupeři jít přes nás, což by pro nás bylo složité, protože jsme měli některé hráče obalené fauly, navíc síly samozřejmě ubývaly. My jsme to ustáli a závěr už jsme zvládli. Vedeme 1:0, byl to boj, hraje se semifinále. Na další zápas se musíme pečlivě připravit a očekávám ještě tužší bitvu,“ pravil trenér.

ČTĚTE: Děčínským basketbalistům stojí v cestě do finále tým Prostějova

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře