Děčínští basketbalisté zkusí ve finále potrápit mistra

Basketbalisté Děčína. Foto: BK Děčín/Roman Valenta
Basketbalisté Děčína. Foto: BK Děčín/Roman Valenta

Děčín - Zatímco pro většinu basketbalových celků domácí sezóna už skončila, tým BK Děčín prožívá nevídaný vrchol ligové soutěže. Ve finálové sérii play-off Kooperativa NBL se měří s mnohonásobným mistrem a obhájcem titulu ČEZ Basketbal Nymburk.

Reklama

„O tom, že naše účast ve finále je historickým mezníkem pro celý náš klub v jeho sedmdesátileté historii, se již napsalo dost. A teď je nutné se s touto skutečností srovnat a pochopit, že tím by pro nás sezona neměla končit, ale naopak gradovat,“ vykresluje děčínský trenér Pavel Budínský výjimečnost závěru soutěže.

„Hrát ve finále s Nymburkem minimálně tři utkání bude pro nás všechny velké novum, ale pevně věřím, že to všichni zvládneme. V utkání číslo jedna se budeme dle mého názoru muset rychle adaptovat na nejvyšší možnou úroveň hry, kterou jistě bude chtít Nymburk prezentovat a tím deklarovat, že to s útokem na dvanáctý titul v řadě myslí víc než vážně. Individuální kvalita jednotlivců u soupeře na všech postech je myslím víc než jasná - fyzické, mentální i zkušenostní parametry se rovněž zdají jako obrovská výhoda,“ přibližuje kouč realitu.

„Přes všechny možné výhody a nevýhody se budeme chtít v tomto utkání prezentovat výkonem, který musí být postaven na abnormální intenzitě, bojovnosti a obětavosti, abychom nebyli od počátku lovnou kořistí,“ nepropadá Budínský předem poraženecké náladě.

Křídelní hráč Děčína Luboš Stria rovněž vnímá nevšední možnost zahrát si o zlato: "Budeme se snažit být pro obhájce titulu co nejtěžším soupeřem. Pro každého z nás je tato situace nová a tyto okamžiky si budeme chtít hlavně užít, ale to nepůjde bez dobrého výkonu, bojovnosti a válečnického srdce. Dáme do zápasů všechny síly, které v nás na konci sezony jsou, a uvidíme, na jaký výsledek to bude stačit."

V Děčíně se druhý zápas série hraje v pondělí 18. května 2015.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře