Děčínský basketbal těží z dlouhodobé stability klubu. To je velká deviza, tvrdí manažer Důra

Momentka z basketbalového utkání. Foto: BJ Děčín/Roman Valenta
Momentka z basketbalového utkání. Foto: BJ Děčín/Roman Valenta

Děčín - Druhé místo basketbalistů BK Děčín po základní části Kooperativa NBL je nejen potvrzením sportovní výkonnosti družstva v probíhající sezóně, ale i odrazem dlouhodobé stability klubu. I v tomto duchu se nad úspěšností nejlepšího severočeského týmu zamýšlí sportovní manažer děčínského basketbalu Jakub Důra v rozhovoru.

Reklama

Jak byste takříkajíc zeširoka charakterizoval působení BK Děčín v českém basketbalovém prostředí?

Děčín je celkem, jehož činnost je založená na dobré partě hráčů, týmové chemii, kvalitním trenérovi a jeho systematické práci s kádrem, který má k dispozici. Od toho se odvíjí i tréninkový proces, jaký se dlouhodobě snažíme aplikovat i v letošní sezóně. I díky němu jsme nedávno zvládli několik koncovek těžkých utkání. A to byla i je velmi dobrá deviza.

Milníkem v sezóně je uzavřená základní část a další fází se stává ligové play-off.

Jsme rádi za druhé místo. Hráči prokázali progres. Přitom loni se kádr proměnil jen minimálním způsobem. Přišli Američan Anthony Tucker jako jediný cizinec, potom Jiří Jelínek a do týmu se plnohodnotně začlenil Filip Kroutil, jakožto děčínský odchovanec.  Mámě poměrně vyrovnaný kádr. Nedá se říci, že bez některého z hráčů nejsme konkurenceschopní.  Ukázalo se to v průběhu, kdy nám někteří kluci chyběli, ale dokázali jsme si poradit i bez nich a vybudovat úspěšnou bilanci v poměru vítězství a porážek.

Osobností ligy je Anthony Tucker.

Splnil a v celkovém kontextu lehce předčil naše, ale i všeobecná očekávání. Netroufl bych si ale tvrdit, že je tzv. rozdílovým hráčem. Měl také útlum, kdy jeho čísla nebyla tak výrazná. Přesto ho ostatní hráči dokázali nahradit. Ale Anthony je lídrem ve skórování, v asistencích, je vysoko hodnocen, i pokud jde o úspěšnost v doskocích.  Je jedním z nejlepších ligových střelců z trojkového území, což z něj v souhrnu dělá pro nás jednoho z klíčových hráčů.

Jak vypadá model pro vyřazovací část v Kooperativa NBL?

Play-off začíná v dubnu a čtvrtfinále, semifinále i finále se hrají na tři vítězné zápasy. Každý má šanci rozhodnout ve třech utkáních, přičemž maximálně jich bude v každé sérii po pěti. Hodně napínavý byl souboj o pořadí na šestém až osmém místě, i devátý tým měl dlouho naději na play-off.

Letošní sezóna je jen pokračováním trendu z předešlých let, co se týče Děčína. Jak to vidíte?

Současné postavení v tabulce je pro nás velkou odměnou za dlouholetou stabilitou. Považuji Děčín za jeden z nejstabilnějších klubů v republice. Nemalujeme si vzdušné zámky, ale pracuje se reálně s možnostmi, které tady jsou.

Reklama

Hodnocení

4.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře