Děčín je pro mě fabrikou na zážitky, říká basketbalový trenér Pavel Budínský

Pavel Budínský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Pavel Budínský. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Děčín - Basketbalový kouč Pavel Budínský spojil svůj trenérský život s Děčínem. V říjnu 2015 rozjel svou dvanáctou sezónu ve stejném klubu v řadě. A motivaci pro další působení má jednoznačnou, když nejlepší severočeský tým pod jeho vedením obhajuje stříbrnou medaili v Kooperativa NBL.

Reklama

V čem je podle vás kouzlo děčínského basketbalu, že jste se stal už jeho neodmyslitelnou součástí?

Děčín je fabrikou na zážitky. Když máte v tomto směru silnou fabriku, tak vás ty zážitky prostě baví. To je stejné, jako kdybyste se mě zeptal, proč jsem se svou manželkou patnáct let. Tak bych vám musel říci tisíc důvodů, proč ano. Protože si vážím hodnot a v případě basketbalu těch, které mi klub dává.

Pojďme přímo k basketbalovému tématu. V roce 2013 jste souběžně s rolí trenéra Děčína vedl i českou mužskou reprezentaci na mistrovství Evropy ve Slovinsku. Sledoval jste letošní šampionát?

Pozoroval jsem výkony národního týmu ve skupině, ale měl jsem práci v Děčíně a nenašel jsem čas, abych jezdil daleko na zápasy reprezentace. Přesto jsem se byl živě podívat na některá utkání v Berlíně. Jednak jsem to měl nejblíž a za druhé tam hrály celky Španělska, Srbska, Německa. Španělsko postoupilo ze skupiny díky jednomu bodu po výhře nad domácím týmem. Basketbal je tak vyrovnaný, že jednou nohou jste na vyřazení a pak vyhrajete celý šampionát, což byl španělský příklad.

Co vás v Berlíně ještě zaujalo?

Díval jsem se na zápasy z trenérského pohledu a zároveň jsem si užíval atmosféry. Třeba fanoušci Islandu, papírového outsidera, vytvořili skvělou kulisu v duelu se Srbskem. Klobouk dolů, jak Islanďané hráli sympaticky a snažili se čelit favoritům.

Jaký byl pro vás návrat z evropského šampionátu do české basketbalové reality?

Samozřejmě se už plně soustřeďujeme na děčínské účinkování v lize. Jsme týmem, který v úvodu sezóny několikrát vyhrál, ale bude také prohrávat. Sport je o porážkách i vítězstvích. Když budeme mít víc výher, jen dobře. Chceme se pokusit i o herní progres a implantovat do sestavy nové hráče.

Co očekáváte od rozbíhající se sezóny?

Pokud vezmeme v úvahu, že jasným favoritem je jako každoročně Nymburk, tak mohou nastat souboje o co nejlepší pozici mezi druhým až desátým místem. Loni jsme byli druzí a prohráli jsme na půdě posledního Brna. Tabulka po prvních kolech není směrodatná. Když je někdo zpočátku nahoře, neznamená to, že bude pořád vyhrávat.

ČTĚTE: Basketbalový Děčín ulovil posilu z Nymburka. Vrací se Pomikálek

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře