David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

David Vaněček. Foto: SeveročeskýDeník.cz
David Vaněček. Foto: SeveročeskýDeník.cz

TEPLICE - První domácí zápas se fotbalistům Teplic rozhodně povedl. Porazili 3:1 Duklu Praha a odčinili tak těsnou porážku ze hřiště pražské Slavie. Dvěma góly rozhodl o domácí výhře Teplic útočník David Vaněček.

Reklama

Porazili jste Duklu Praha 3:1 a sám jste rozhodl o výhře Teplic dvěma góly. Vaše dojmy?

Chtěl jsem napravit své neproměněné šance ze zápasu na Slavii, a to se podařilo. Vstřelil jsem dva góly a vyhráli jsme, což je nejdůležitější.

Svůj první zásah jste zaznamenal hlavou, druhý po přesné ráně nohou. To je asi pozitivní bilance, že?

Samozřejmě, ale je to práce také mých spoluhráčů, kteří mi vytvořili ideální podmínky pro zakončení. Při prvním gólu mě našel Honza Krob perfektním centrem, na což jsem od něj zvyklý. Má parádní přihrávky, trefuje to takhle i na tréninku. Při druhém gólu Honza Rezek skvěle prostrčil míč do vápna, i když si každý myslel, že už bude střílet. Pak jsem pouštěl míč na Martina Filla, míč se ale odrazil ke mně a pak už jsem ot trefil.

Podali jste rozhodně bojovný výkon. Chtěli jste napravit porážku ze Slavie?

Určitě ano, v Edenu jsme odehráli kvalitní zápas, ale nezískali ani bod. Proti Dukle jsme už chtěli a potřebovali vyhrát. Zatím nám to klape jako v závěru minulé sezóny, ale na hodnocení je brzy. Pokud budeme hrát fotbal, který od nás trenéři chtějí, přinese to ovoce.

Z vaší hry lze vypozorovat, že jste na hřišti sehraní.

V této sestavě jsme na jeden až dva posty odehráli celý minulý ročník. Jsme na sebe zvyklí a sehranost musí být vidět.

Zdá se, že byste se mohl trefit do střelecké formy?

Cítím se skvěle, ale je jedno, kdo dává góly, hlavně abychom vyhrávali a dostali se třeba do evropských pohárů. Vloni na podzim jsem měl také formu a na jaře už skoro nehrál, takže to nechci zakřiknout.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře