David Vaněček: Našly Teplice nového střelce?

Útočník David Vaněček v akci. Foto: archiv FK TepliceÚtočník David Vaněček v akci. Foto: archiv FK Teplice

TEPLICE - Fotbalisté Teplic se po domácím vítězství 2:0 nad Fastavem Zlín posunuli na 9. místo tabulky. O výhře nad Zlínem rozhodli oba tepličtí útočníci Roman Potočný a David Vaněček. Pro druhého jmenovaného šlo již o čtvrtou branku v letošní sezóně.

Reklama

Střelecké probuzení?

Teplicím po odchodu Aidina Mahmutoviče chyběl drahnou dobu útočník - kanonýr. Několika gólovými záblesky se sice prezentoval Roman Potočný, jinak ale koncovka žlutomodré dlouhodobě trápila.

V probíhajícím ročníku ovšem vypadá, že střeleckou renesanci zažívá David Vaněček. V minulé sezóně byl dlouho zraněný, letos je se čtyřmi brankami nejlepším střelcem týmu. I díky jeho zásahu Teplice porazily Zlín 2:0 v 10. kole ePojištění.cz ligy.

Avšak Vaněček proti Zlínu začal na lavičce. "Trenér se mnou mluvil, takhle rozhodl a já jeho rozhodnutí respektoval. Věděl jsem, že do hry zasáhnu v průběhu hry a věřil, že vstřelm gól. To se přesně potvrdilo," komentoval svou situaci David Vaněček.

Jak Vaněček vnímá svou čtyřgólovou bilanci? "Musím být pokorný. Za čtyři góly jsem rád, ale branek jsem mohl vstřelit mnohem více. V každém zápase mám spoustu šancí, ale bohužel jich proměňuji málo," lituje.

Rodáka z Plané probudila trefa proti Slavii, tehdy vyrovnával na 2:2. "Zápas se Slavií byl jakýmsi zlomem. V tom utkání jsem nedal plno šancí, pak alespoň vyrovnal. Od té doby už tam góly padají," vzpomínal Vaněček.

Zdá se tedy, že Teplice našly stabilního střelce v podobě Davida Vaněčka, který v dresu Teplic poprvé nakoukl do první ligy, protože předtím se protloukal především po lize druhé. A vyhovuje mu i spolupráce s parťákem v útoku Romanem Potočným. Ačkoli by chtěli hrát oba, teplický kouč Smejkal prosazuje hru s jedním útočníkem.

"S Romanem Potočným vycházím ale výborně, jsme kamarádi. Každý den se spolu bavíme, chodíme na procházky se psy. Přes zimu se navíc budu stěhovat do Teplic, nyní jsem dojížděl z Prahy," dodal Vaněček.

Vypískaný Potočný odpověděl divákům také gólem

Ve složitější situaci u teplických diváků se v poslední době nachází forvard Roman Potočný. Ačkoli zaznamenal úvodní branku zápasu proti Zlínu, z tribun se na jeho hlavu snášel pískot.

"Nějakou dobu jsem teď nehrál, takže jsem věděl, že můj výkon nebude optimální. Za gól jsem ale moc rád. Jen škoda, že nepřišlo více diváků, mohlo jich na mě pískat alespoň víc," ušklíbl se Potočný na tři tisícovky příchozích fanoušků.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře