David Vaněček: Našly Teplice nového střelce?

Útočník David Vaněček v akci. Foto: archiv FK Teplice
Útočník David Vaněček v akci. Foto: archiv FK Teplice

TEPLICE - Fotbalisté Teplic se po domácím vítězství 2:0 nad Fastavem Zlín posunuli na 9. místo tabulky. O výhře nad Zlínem rozhodli oba tepličtí útočníci Roman Potočný a David Vaněček. Pro druhého jmenovaného šlo již o čtvrtou branku v letošní sezóně.

Reklama

Střelecké probuzení?

Teplicím po odchodu Aidina Mahmutoviče chyběl drahnou dobu útočník - kanonýr. Několika gólovými záblesky se sice prezentoval Roman Potočný, jinak ale koncovka žlutomodré dlouhodobě trápila.

V probíhajícím ročníku ovšem vypadá, že střeleckou renesanci zažívá David Vaněček. V minulé sezóně byl dlouho zraněný, letos je se čtyřmi brankami nejlepším střelcem týmu. I díky jeho zásahu Teplice porazily Zlín 2:0 v 10. kole ePojištění.cz ligy.

Avšak Vaněček proti Zlínu začal na lavičce. "Trenér se mnou mluvil, takhle rozhodl a já jeho rozhodnutí respektoval. Věděl jsem, že do hry zasáhnu v průběhu hry a věřil, že vstřelm gól. To se přesně potvrdilo," komentoval svou situaci David Vaněček.

Jak Vaněček vnímá svou čtyřgólovou bilanci? "Musím být pokorný. Za čtyři góly jsem rád, ale branek jsem mohl vstřelit mnohem více. V každém zápase mám spoustu šancí, ale bohužel jich proměňuji málo," lituje.

Rodáka z Plané probudila trefa proti Slavii, tehdy vyrovnával na 2:2. "Zápas se Slavií byl jakýmsi zlomem. V tom utkání jsem nedal plno šancí, pak alespoň vyrovnal. Od té doby už tam góly padají," vzpomínal Vaněček.

Zdá se tedy, že Teplice našly stabilního střelce v podobě Davida Vaněčka, který v dresu Teplic poprvé nakoukl do první ligy, protože předtím se protloukal především po lize druhé. A vyhovuje mu i spolupráce s parťákem v útoku Romanem Potočným. Ačkoli by chtěli hrát oba, teplický kouč Smejkal prosazuje hru s jedním útočníkem.

"S Romanem Potočným vycházím ale výborně, jsme kamarádi. Každý den se spolu bavíme, chodíme na procházky se psy. Přes zimu se navíc budu stěhovat do Teplic, nyní jsem dojížděl z Prahy," dodal Vaněček.

Vypískaný Potočný odpověděl divákům také gólem

Ve složitější situaci u teplických diváků se v poslední době nachází forvard Roman Potočný. Ačkoli zaznamenal úvodní branku zápasu proti Zlínu, z tribun se na jeho hlavu snášel pískot.

"Nějakou dobu jsem teď nehrál, takže jsem věděl, že můj výkon nebude optimální. Za gól jsem ale moc rád. Jen škoda, že nepřišlo více diváků, mohlo jich na mě pískat alespoň víc," ušklíbl se Potočný na tři tisícovky příchozích fanoušků.

Reklama

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře