Dáváme prostor i mladým klukům, říká nový trenér Chomutova Břetislav Kopřiva

Břetislav Kopřiva. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czBřetislav Kopřiva. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Dlouhá cesta, na jejímž konci by měla být úspěšná baráž o extraligu, začala pro prvoligové hokejisty Chomutova v severočeském derby s Litoměřicemi. Plný očekávání byl i nový kouč Břetislav Kopřiva, který se ujal trenérského vedení Pirátů s velkou vervou.

Reklama

Třiašedesátiletý hokejový expert nastínil i svoje představy a nejbližší záměry pro další průběh právě se rozbíhající sezóny.

Soupeře z Litoměřic jste zdolali 3:1. Není to pro favorita příliš nízké vítězství?

Vůbec ne. Jsme rádi za každý úspěšný výsledek a tři body. Vytvořili jsme si dost šancí a zápas se mohl vyvíjet výrazněji v náš prospěch, kdybychom se chytli střelecky. Naše sestava ještě není definitivní.

V kádru už máte čtrnáct nových a převážně velmi zkušených hráčů. Znamená to, že jejich počet není konečný a eventuálně přijdou další posily?

Ohlížíme se po kvalitě na pozici levého křídla, ale zatím se nám nepovedlo získat vyhlédnuté hráče. Několik jsme jich měli v hledáčku, jenže jejich kluby je nechtěly uvolnit. Prostor tak dostávají i mladí kluci, kterým hodláme pomoci v jejich růstu.

Jmenovitě k mladíkům patří obránce Šulák a útočníci David Kaše, Ondřej Kaše, Kämpf.

Zdobí je herní lehkost a elán a necháme jim čas do půlky sezóny. Věřím, že si zachovají dobrý dojem ze začátku sezóny a budou takhle pokračovat. Proti Litoměřicím jsme nastoupili jen se sedmi obránci, když Havel onemocněl.

Jak na vás působí úroveň první ligy?

Viděl jsem už úvodní zápas soutěže v Mostě, kde hrálo Kladno. Domácí mě i přes porážku překvapili nasazením a bruslařskými schopnostmi. Most má kromě bývalých extraligistů i mladší kluky z Litvínova. Pokud jde o tempo našich utkání, těžko to mohu po prvním vystoupení posoudit. Více naznačí další průběh.

Na co se hlavně zaměříte?

Zápasy bývají urputné a často se v nich rozhoduje v prostorech kolem branek. Je někdy složité dát gól proti zhuštěné obraně. Proto si chceme vytvářet herní převahu. Všechny týmy mají na startu sezóny hodně sil a bojovnosti, což je v pořádku a ku prospěchu první ligy.

ČTĚTE:  Města by měla více podporovat sport, jinak budou mít všichni problémy, říká šéf hokejového Mostu Korol

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Chomutovsko

Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu
Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani
Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h! Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h!

Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník
Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska
Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové

OBRAZEM: Česká hokejová reprezentace dvakrát zdolala Nory OBRAZEM: Česká hokejová reprezentace dvakrát zdolala Nory
Chomutov vyrovnal semifinále s Libercem. Postará se o další senzaci? Chomutov vyrovnal semifinále s Libercem. Postará se o další senzaci?
Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty

Senzace! Chomutov je krok od semifinále Senzace! Chomutov je krok od semifinále
Piráti, co se děje? Chomutov si komplikuje boj v play-off Piráti, co se děje? Chomutov si komplikuje boj v play-off
Ledovka, sníh, dopravní komplikace. Na severu Čech je ochromena doprava Ledovka, sníh, dopravní komplikace. Na severu Čech je ochromena doprava


Komentáře