Dáváme prostor i mladým klukům, říká nový trenér Chomutova Břetislav Kopřiva

Břetislav Kopřiva. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czBřetislav Kopřiva. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Dlouhá cesta, na jejímž konci by měla být úspěšná baráž o extraligu, začala pro prvoligové hokejisty Chomutova v severočeském derby s Litoměřicemi. Plný očekávání byl i nový kouč Břetislav Kopřiva, který se ujal trenérského vedení Pirátů s velkou vervou.

Reklama

Třiašedesátiletý hokejový expert nastínil i svoje představy a nejbližší záměry pro další průběh právě se rozbíhající sezóny.

Soupeře z Litoměřic jste zdolali 3:1. Není to pro favorita příliš nízké vítězství?

Vůbec ne. Jsme rádi za každý úspěšný výsledek a tři body. Vytvořili jsme si dost šancí a zápas se mohl vyvíjet výrazněji v náš prospěch, kdybychom se chytli střelecky. Naše sestava ještě není definitivní.

V kádru už máte čtrnáct nových a převážně velmi zkušených hráčů. Znamená to, že jejich počet není konečný a eventuálně přijdou další posily?

Ohlížíme se po kvalitě na pozici levého křídla, ale zatím se nám nepovedlo získat vyhlédnuté hráče. Několik jsme jich měli v hledáčku, jenže jejich kluby je nechtěly uvolnit. Prostor tak dostávají i mladí kluci, kterým hodláme pomoci v jejich růstu.

Jmenovitě k mladíkům patří obránce Šulák a útočníci David Kaše, Ondřej Kaše, Kämpf.

Zdobí je herní lehkost a elán a necháme jim čas do půlky sezóny. Věřím, že si zachovají dobrý dojem ze začátku sezóny a budou takhle pokračovat. Proti Litoměřicím jsme nastoupili jen se sedmi obránci, když Havel onemocněl.

Jak na vás působí úroveň první ligy?

Viděl jsem už úvodní zápas soutěže v Mostě, kde hrálo Kladno. Domácí mě i přes porážku překvapili nasazením a bruslařskými schopnostmi. Most má kromě bývalých extraligistů i mladší kluky z Litvínova. Pokud jde o tempo našich utkání, těžko to mohu po prvním vystoupení posoudit. Více naznačí další průběh.

Na co se hlavně zaměříte?

Zápasy bývají urputné a často se v nich rozhoduje v prostorech kolem branek. Je někdy složité dát gól proti zhuštěné obraně. Proto si chceme vytvářet herní převahu. Všechny týmy mají na startu sezóny hodně sil a bojovnosti, což je v pořádku a ku prospěchu první ligy.

ČTĚTE:  Města by měla více podporovat sport, jinak budou mít všichni problémy, říká šéf hokejového Mostu Korol

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře