Daniel Tvrzník: Osm týmů pro play-off je málo. Řada hráčů nebude mít o co hrát

Daniel Tvrzník. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Daniel Tvrzník. Foto: SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Už jen dny odpočítávají do startu nového ročníku WSM ligy zástupci hokejových Litoměřic. Asistent trenéra a manažer Stadionu Litoměřice Daniel Tvrzník se na nový ročník těší. Jen kritizuje postoj hokejového svazu, který snížil počet postupových míst do play-off. Řada týmů tak už v únoru bude mít po sezóně.

Reklama

Jak je na tom Stadion Litoměřice těsně před startem nové hokejové sezóny?

Doufal jsem, že krátce před startem soutěže se budeme nacházet v jiném stavu, než jsme. Zranil se nám Řehoř, netrénovali někteří hráči a Miškář s Jiráskem a Pilařem byli staženi do Hradce Králové pro zápasy hokejové Ligy Mistrů. Netrénovali jsme tak kompetní. Navíc Filip Helt, který byl u nás na pozici prvního centra, odjel na kemp do St. Louis. Samozřejmě mu přejeme, aby tam uspěl, ale pro nás se jedná o oslabení. Aktuálně nemáme prvního centra a budeme to muset řešit. Ještě máme jedno přípravné utkání a v sobotu 9. září začínáme WSM ligu doma proti Českým Budějovicím.

Vaše soupiska se oproti předchozí sezóně hodně proměnila. Bude to problém?

Na druhou stranu, hráči, kteří přišli z Litvínova, by měli být sehraní. Navíc tu strávili celou suchou přípravu. Kromě Vitězslava Bílka celý kádr prošel kompletní přípravou, takže základ týmu by měl být připraven. Na jádro týmu se pak musí nabalit zbytek.

Trenér Miloš Říha je také členem mládežnických reprezentačních týmů. Nevadí, když není přítomen na všech trénincích Litoměřic?

Národní tým do 19 let měl dosud jednu akci. Určitě jeho přítomnost u reprezentace nenarušuje chod Litoměřic. V tom není žádný probém.

Co říkáte na reorganizaci soutěže a fakt, že se z WSM ligy nebude sestupovat?

Spolu s dalšími kluby, které dávají prostor hlavně mladým hráčům, jsme přivítali, že se z WSM ligy nebude sestupovat. Na druhou stranu systém soutěže je naprosto špatný. Do play-off postoupí pouze osm týmů, což je málo. Minimálně deset až dvanáct týmů mělo jít do předkola, aby i mladí hráči měli šanci si zahrát zápasy "o něco". Je možné, že od Vánoc mnoho týmů a spousta hráčů nebude mít o co hrát. Systém ligy je paskvil.

Navíc se může stát, že v únoru po základní části budete mít už po sezóně...

Není už rozdíl, zda skončíme sezónu na konci února nebo v polovině března. Ale jde o vrchol sezóny, který nebude. Řada týmů po Vánocích nebude mít o co hrát. Co se týče nás, věříme, že  o postup do play-off budeme bojovat a snad se do osmičky pro vyřazovací boje dostaneme.

David Švagrovský ukončil kariéru. Bude jeho odchod znát?

David skončil. Jak jsme avizovali, nemůžeme si dovolit platit deset zkušených hráčů. Rozhodli jsme se, že budeme mít pět zkušených hokejistů a těm jsme nabídli smlouvy. Jedná se o Aleše Pavlase, Víu Bílka, Jardu Kallu, Jirku Jebavého a Ondru Smetanu. Těmto pěti nejzkušenějším hráčům jsme nabídli smlouvy a na ně se musí nabalit zbytek mladých hráčů.

Co říci k mladému gólmanovi Kloučkovi?

Milan Klouček je hráč Pardubic a ukázal, že má velký potenciál. Je vysoký a má parametry, aby chytal. Je mladý a může být oporou. Sezónu začne u nás. Máme další hráče, kteří patří Hradci, a prošli mládežnickými reprezentacemi a my věříme, že ukážou, že mají na dospělý hokej.

Jak se těšíte na nováčky soutěže? A už se jedná o Karlovy Vary nebo Vsetín?

Vary udržely z velké části kádr z minulé sezóny. V přípravě měly dobré výsledky, takže budou mít postupové ambice. Pak o postup budou chtít bojovat České Budějovice nebo Kladno. A Vsetín má velkou tradici a bude oživením soutěže.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře