Další zápasy s Jihlavou a Pardubicemi jsou výzvou, říká Jakub Černý. Jeho Verva je v extralize poslední

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav ChlíbekIlustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejisté litvínovské Vervy jsou na dně. Proti Pirátům z Chomutova si v neděli připsali pátou porážku v řadě a vzhledem k úternímu vítězství Pardubic na ledě Sparty padli Severočeši na poslední místo extraligy. V čem vidí příčiny výsledkového propadu útočník Vervy Jakub Černý?

Reklama

Máte na kontě už pět porážek v řadě. Co teď?

Body nám utíkají. Nemůžeme ale věšet hlavy. Nic ještě není ztraceno, musíme dál makat na sto procent a věřit, že dobrými výkony a poctivou prací současnou situaci zlomíme v náš prospěch.

Naposledy proti Chomutovu jste ale herně měli navrch a svého soupeře notně přestříleli v poměru 29:14. Proč to zase nevyšlo?

Proti Pirátům jsme podali o hodně lepší výkon, než v předchozích zápasech. Scénář je ale pořád stejný. Uteče nám pokaždé začátek zápasu a pak se necháme několikrát vyloučit, soupeř přesilovky využije a hned máte ztrátu třeba dvou, tří  branek. Pak je těžké se z toho už vyhrabat.

Zdá se, že vás spíše trápí koncovka, protože herní projev nemáte marný.

Zlobí nás koncovka. Neproměňujeme své tutové šance, naopak soupeři párkrát vystřelí na branku a dají góly. Z minima pak vytěží maximu. Ačkoli musím zdůraznit, že naši gólmani chytají výborně a nebýt jich, tak by situace byla ještě horší.

Lze tvrdit, že útočné akce zbytečně překombinováváte? Ani při přesilovkách se netlačíte do koncovky.

Naposledy proti Chomutovu to z tohoto pohledu nebylo špatné. Dříve to bylo ještě horší. Teď jsme se tlačili do branky a do střelby, ale nedostávali jsme se k odraženým pukům, z čehož padají góly. Koncovku momentálně ale silnou nemáme.

Jaká je nálada v kabině?

Každý chce vyhrávat a být v horních patrech tabulky. Být na posledním místě není příjemné. Ale musíme se z toho oklepat a nepřemýšlet nad tím.

V příštích dvou kolech budete hrát v Jihlavě a doma s Pardubicemi, což jsou vaši konkurenti ze spodku tabulky. Budou to klíčová utkání z vašeho pohledu?

Tyto zápasy budou pro nás výzvou. Ale pokud jsme tým a budeme makat, tak tyhle utkání musíme vyhrát. Už není kam uhýbat.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?
Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum
Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku
Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti
Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu
Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží


Komentáře