Další zápasy s Jihlavou a Pardubicemi jsou výzvou, říká Jakub Černý. Jeho Verva je v extralize poslední

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

LITVÍNOV - Hokejisté litvínovské Vervy jsou na dně. Proti Pirátům z Chomutova si v neděli připsali pátou porážku v řadě a vzhledem k úternímu vítězství Pardubic na ledě Sparty padli Severočeši na poslední místo extraligy. V čem vidí příčiny výsledkového propadu útočník Vervy Jakub Černý?

Reklama

Máte na kontě už pět porážek v řadě. Co teď?

Body nám utíkají. Nemůžeme ale věšet hlavy. Nic ještě není ztraceno, musíme dál makat na sto procent a věřit, že dobrými výkony a poctivou prací současnou situaci zlomíme v náš prospěch.

Naposledy proti Chomutovu jste ale herně měli navrch a svého soupeře notně přestříleli v poměru 29:14. Proč to zase nevyšlo?

Proti Pirátům jsme podali o hodně lepší výkon, než v předchozích zápasech. Scénář je ale pořád stejný. Uteče nám pokaždé začátek zápasu a pak se necháme několikrát vyloučit, soupeř přesilovky využije a hned máte ztrátu třeba dvou, tří  branek. Pak je těžké se z toho už vyhrabat.

Zdá se, že vás spíše trápí koncovka, protože herní projev nemáte marný.

Zlobí nás koncovka. Neproměňujeme své tutové šance, naopak soupeři párkrát vystřelí na branku a dají góly. Z minima pak vytěží maximu. Ačkoli musím zdůraznit, že naši gólmani chytají výborně a nebýt jich, tak by situace byla ještě horší.

Lze tvrdit, že útočné akce zbytečně překombinováváte? Ani při přesilovkách se netlačíte do koncovky.

Naposledy proti Chomutovu to z tohoto pohledu nebylo špatné. Dříve to bylo ještě horší. Teď jsme se tlačili do branky a do střelby, ale nedostávali jsme se k odraženým pukům, z čehož padají góly. Koncovku momentálně ale silnou nemáme.

Jaká je nálada v kabině?

Každý chce vyhrávat a být v horních patrech tabulky. Být na posledním místě není příjemné. Ale musíme se z toho oklepat a nepřemýšlet nad tím.

V příštích dvou kolech budete hrát v Jihlavě a doma s Pardubicemi, což jsou vaši konkurenti ze spodku tabulky. Budou to klíčová utkání z vašeho pohledu?

Tyto zápasy budou pro nás výzvou. Ale pokud jsme tým a budeme makat, tak tyhle utkání musíme vyhrát. Už není kam uhýbat.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře