Čtyřicetiletý Lubomír Staněk vyhlíží v Liberci volejbalovou Ligu mistrů

Lubomír Staněk. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Lubomír Staněk. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Je nejzkušenějším volejbalistou liberecké Dukly a ve čtyřiceti letech má před sebou novou sportovní výzvu. Bývalý reprezentant Lubomír Staněk se chystá s týmem na Ligu mistrů, v níž bude úřadující šampion extraligy od listopadu 2015 do ledna 2016 zastupovat český volejbal na evropské scéně! „Hrát mě pořád baví,“ svěřuje se veterán.

Reklama

Vzpomenete si, jak jste se dostal do Dukly Liberec?

Pocházím z Vysočiny, konkrétně z Chotěboře. Narukoval jsem na vojnu do Pardubic a odtud si mě vyhlédli z liberecké Dukly. Kdyby nebyla vojna, tak tady nejsem.

Do nadcházející sezóny vstoupí Liberec v roli obhájce extraligového titulu. Už jste zažil podobnou situaci?

Ano, vyhráli jsme s Duklou v roce 2001 a vím, že obhajovat bylo hodně těžké. Tehdy se ale hráči rozutekli do zahraničí. Další titul, u kterého jsem byl v Liberci, přišel až v roce 2015. Mezitím jsem strávil devět sezón v zahraničí.

Čím to, že současný kádr Dukly zůstal i po mistrovském triumfu pohromadě?

Všichni hráči jsou asi spokojení. Během minulé sezóny nebyl žádný problém. Je výhodou, že o sobě víme a jsme sehraní.

Co soudíte o kvalitě soupeřů v extralize?

Tím, že obhajujeme titul, je jasné, že každý tým po nás půjde, aby nás porazil a sesadil z prvního místa. Hodně klubů posílilo - Karlovarsko, Brno, Ostrava. Liga bude vyrovnanější, než dosud.

Jakým motivem a vizí je pro Liberec účast v Lize mistrů?

Každý si ji chceme užít. Zkusíme nějaký zápas ve skupině vyhrát, hlavně doma. Venku se uvidí. Především pro mladé kluky to budou zkušenosti k nezaplacení. Někteří si Ligu mistrů zahrají vzhledem ke konkurenci jen jednou, nebo dvakrát za život. Pro české hráče se naskýtá šance, aby okoukali, že se volejbal provozuje i na jiné úrovni, než co jsou schopni hrát v současnosti.

A osobně - jak se cítíte jako matador na evropském poli?

Asi budu nejstarším hráčem ve skupině. Ale takhle to neberu. Pro mě je důležité, že mě volejbal pořád baví. A když k tomu ještě přijde Liga mistrů, je to bonus navíc. Člověk se sportováním udržuje. Neříkám, že jinak nedělám nic jiného. Hlavně, že slouží zdraví. To je základ. Až přestane, tak skončím.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře