Cílem je urvat pohár a jsme teprve na cestě, říká liberecký kapitán David Pavelka

David Pavelka. Foto: archiv FC Slovan Liberec
David Pavelka. Foto: archiv FC Slovan Liberec

Teplice, Liberec - Výsledky semifinále Poháru FAČR určily velmi atraktivní složení finálové dvojice. Ve středu 27. května 2015 si to na neutrální půdě v Mladé Boleslavi rozdají o trofej fotbalisté Slovanu Liberec a FK Baumit Jablonec. Takže dojde znovu k Podještědskému derby ve velmi krátké době po nedávném ligovém souboji obou celků.

Reklama

Liberečtí si zajistili postup do finále tím, že zdolali Teplice. „Ale jen pohárová účast není důvodem k nadšení. Cílem klubu je pohár urvat a v tomto smyslu jsme pořád na cestě. Hlavní cíl je tedy stále před námi,“ zdůraznil kapitán Slovanu Liberec David Pavelka po postupu přes teplický tým.

Liberec si přivezl k odvetě výhru 3:0 z domácího prostředí. A tudíž se zdálo, že v Teplicích si nenechá šanci ujít. „Bohužel jsme dostali dva góly, zatímco nám chyběl trochu větší klid v přechodové fázi a v koncovce. Kdybychom se chybiček vyvarovali, mohl být zápas pro nás jistější. Asi nám za stavu 2:0 pro Teplice vlezlo do hlav, že to není tak snadné. Byli jsme pasivní, ale postup jsme uhájili,“ tvrdil Pavelka po prohře 1:3. V celkovém součtu obou zápasů vyhrál Liberec 4:3, což rozhodlo.

Co očekává od finále s Jabloncem? „Je to jeden z největších rivalů, proti němuž se nám nevyvedl nedávný ligový souboj. V sezóně jsme s Jabloncem nezískali v lize bod a nedali ani gól, takže jim máme co vracet. Finále se hraje na jeden zápas a věřím, že to bude otevřený fotbal z obou stran a zajímavý pro diváky. Samozřejmě si přejeme šťastný konec pro Liberec,“ tvrdil liberecký kapitán s dovětkem, že prioritou Slovanu je záchrana v první lize.

Teplický levý obránce Jan Krob litoval pohárového vyřazení od Liberce: „Doma jsme sice vyhráli 3:1, ale potřebovali jsme přidat další góly. Kdybych se trefil na 4:1, dostali bychom soupeře asi pod tlak a věřím, že bychom si vytvořili standardky a ten pátý gól tam dotlačili. Ale už je po zápase a už to nevrátíme.“

Připomněl, že klíčový pro vývoj série byl už zápas v Liberci, kde Teplice prohrály 0:3. „Bohužel jsem to zkazil i já. V desáté minutě jsem uklouznul a domácí dali branku. Pokud bychom tam dlouho drželi bezbrankový stav, mohlo to být jiné,“ dumal Krob.

Pro Teplice sezóna vrcholí třemi ligovými koly. V neděli 17. května 2015 hrají s Příbramí.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře