Cíle nejsou striktně dané titulem, ale chceme hrát o nejvyšší mety, říká kouč Luboš Hudák

Luboš Hudák. Foto: archiv Slovakhandball.sk
Luboš Hudák. Foto: archiv Slovakhandball.sk

Most - Pevnou součástí úspěšného házenkářského klubu DHK Baník Most je zkušený trenér Luboš Hudák. Na jaře přivedl mostecké hráčky k druhému místu v interlize a především k titulu mistryň České republiky. A tým pod jeho vedením úspěšně odstartoval i probíhající sezónu.

Reklama

Mnozí házenkářští příznivci si vás pamatují ještě z doby, kdy jste sám hrál na nejvyšší úrovni. Jak vzpomínáte na tehdejší éru - hlavně, co se týče reprezentace?

Vážím si toho, že jsem startoval za Československo na olympijských hrách v Barceloně v roce 1992 i na mistrovství světa ve Švédsku v roce 1993. Mými spoluhráči byli například Vaněk, Bečvář, Šetlík.

Martin Šetlík je v posledních letech úspěšným trenérem házenkářů Plzně, s nimiž získal dva tituly v české extralize. Jste v kontaktu?

S Martinem jsme jako spoluhráči prošli celou reprezentační etapu od juniorů až po áčko a velké šampionáty. Odehráli jsme spolu spoustu zápasů a máme hodně společného. Samozřejmě se setkáváme a fandíme si navzájem.

Jak jste se dostal k trénování žen?

Začínal jsem jako trenér mužů a vedl jsem slovenské týmy házenkářů v tamní extralize. Potom jsem převzal reprezentační tým juniorek Slovenska a přeorientoval jsem se na ženskou házenou. Pro mě bylo jednodušší přejít od juniorek k ženám, protože by se asi nedalo současně trénovat muže v lize a reprezentační juniorky. Před příchodem do Mostu jsem působil u družstva žen Veselí nad Moravou.

Pokud jde o současnost a DHK Baník Most. Kam směřují klubové ambice?

Obhajoba je pokaždé těžká i lákavá, cíle však nejsou striktně dané jen titulem. Chtěli bychom ale znovu bojovat a dosáhnout ne nejvyšší mety. Jak se to podaří, uvidíme později. Sezóna bude ještě dlouhá. Bude záležet i na zdravotních stavech v jednotlivých týmech. Žádný z nich nemá tak široký a vyrovnaný kádr, aby si lehce poradil s případnými zraněními klíčových hráček.

Koho řadíte do okruhu favoritů?

V česko-slovenské interlize to jsou jako tradičně silné Michalovce, z českých družstev chtějí hrát kromě „našeho“ Mostu nahoře Poruba, Slavia Praha a ze slovenských bych nezapomínal ještě na Duslo Šala.

ČTĚTE:  Chceme bojovat o medailová umístění, říká předseda Rudolf Jung o cílech házenkářek Mostu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře