Chytal ve Švýcarsku či v Itálii. Nyní se vrací brankář Jaroslav Hübl do Litvínova

Brankář Litvínova. Foto: archiv Bílí Tygři Liberec
Brankář Litvínova. Foto: archiv Bílí Tygři Liberec

Chomutov/Litvínov - Do Litvínova se těsně před startem hokejové extraligy vrátil světoběžník, brankář Jaroslav Hübl. Zatím na měsíční zkoušku, třiatřicetiletý gólman ale věří, že litvínovské trenéry přesvědčí a v dresu Vervy už zůstane.

Reklama

Jaroslav Hübl má za sebou štace ve Švýcarsku v dresech Davosu a Servette Ženeva. Působil i ve Finsku v Tampere a s italským Bolzanem dokonce vyhrál mezinárodní EBEL ligu. Nyní se vrací domů do Litvínova.

Jak se zatím v Litvínově cítíte?

Z Litvínova mám jen pozitivní dojmy. Z kabiny znám většinu týmu, v Litvínově jsem už v minulosti chytal, takže se tu cítím dobře. Zatím na zkoušce jsem odchytal přípravný zápas proti Polsku a polovinu duelu v Chomutově. A pak už začíná extraliga.

Odchytal jste dva přípravné zápasy...

Tým Polska se držel, několik hráčů jim chybělo a poté, co jsme jim dali gól, tak trochu odpali. Chomutov byl silný a zbytečně jsme byli hodně vylučovaní, což oni dokázali potrestat.

Extraliga startuje už v pátek...

Začínáme ligu v Olomouci. Kdo bude chytat, to je na trenérech. Tým vypadá dobře, takže určitě budeme chtít sbírat body hned od začátku sezóny.

Jak vypadá situace v litvínovském brankovišti?

Předpokládám, že jedničkou bude Janus, který podepsal kontrakt do konce sezóny a už v Litvínově chytal vloni. My s kolegou Halázsem jsme tu na měsíční zkoušce, takže se uvidí. V Litvínově bych chtěl zůstat, přece jen v zahraničí jsem už byl dlouho a tady jsem doma.

Jaké byste měli mít ambice v sezóně?

Začátek sezóny je důležitý, už ten může napovědět, jak se sezóna bude vyvíjet. Věříme si a chceme vyhrávat hned od začátku sezóny. Protože pak by se těžko sezóna doháněla, pokud bychom ztráceli od úvdních kol. Určitě máme tým na to, aby se dostal do play-off.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře