Chtěl bych být nejlepší, i kdybych hrál s Jágrem, směje se chomutovský útočník Hovorka

Marek Hovorka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Marek Hovorka. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Je aktuálně nejlepším střelcem suverénního lídra první hokejové ligy. Takovou vizitku má hokejový útočník Marek Hovorka, který v tomto soutěžním ročníku zaznamenal za Chomutov už osmnáct gólů a přidal jedenadvacet asistencí. Naplňuje očekávání, kvůli kterým jej vedení Pirátů v létě angažovalo. Bývalý hráč Ústí nad Labem, Kladna, Sparty a Karlových Varů tak zúročuje svoje zkušenosti.

Reklama

Jak hodně vás těší fakt, že jste ústřední postavou chomutovského mužstva?

Nějak extra to neberu. Snažím se být přínosem a zatím to vychází. A že jsem docela úspěšný v produktivitě, je samozřejmě příjemné. Chtěl bych být nejlepším v týmu, i kdybych hrál v jednom mužstvu s Jaromírem Jágrem (úsměv).

Čím to, že Chomutov prochází soutěží docela hladkým způsobem?

Máme velký náskok, ale rozhodně bych netvrdil, že první liga je pro nás snadnou záležitostí. Soupeři hrají proti nám obětavě a musíme se na každý zápas koncentrovat. Zatím většinou vyhráváme a jenom si přeji, aby to pokračovalo.

Nevadil vám ani nahuštěný program před vánoční přestávkou?

Ani ne. Předehráli jsme si zápas s Kladnem, takže budeme mít čtyři dny volna. Na to se těšíme, abychom mohli být s rodinami.

S jakým cílem půjdete do další části sezóny?

Chceme stále vyhrávat. Nesmíme se uspokojit tím, že máme na dosah první místo po základní části. Do play-off musíme zlepšit spoustu věcí a nemůžeme si dovolit třeba okénka v obraně.

ČTĚTE:  Vždycky to může být lepší, nepřeceňuje útočník Štěpán Hřebejk výsledky Chomutova

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře