Chomutov vyhrál oba domácí zápasy s Jihlavou. Míří už do baráže?

Z druhého utkání Chomutova s Jihlavou. Foto: Ladislav Chlíbek
Z druhého utkání Chomutova s Jihlavou. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Soudě podle výsledků v úvodních dvou duelech semifinále první hokejové ligy mezi Chomutovem a Jihlavou to vypadá, že Piráti míří do baráže o extraligu. Nyní se ale série přesunuje na Vysočinu, kde bude chtít Dukla zabrat.

Reklama

Chomutov hrál ve čtvrtfinále play-off s Ústí nad Labem a ústečtí dokázali Piráty docela potrápit. Vyhráli proti favoritovi dva zápasy, obzvláště zaujala výhra Slovanu 7:5 na ledě SD arény.

Zatímco Piráti s Ústím dvakrát doma prohráli, proti Jihlavě byli na vlastním ledě stoprocentní. Po výhře 4:2 zvítězili i v úterý 10. března 1:0. Jediným úspěšným střelcem byl Ondřej Kaše.

Jihlava, možná unavená dlouhou sérií s Kladnem, nepůsobila v Chomutově úplně stoprocentním dojmem. Na vlastním ledě ale při odvetách hodlá říct ještě pořádné slovo.

"Byl to typický zápas play-off o jednom gólu. Byli jsme šťastnější. V závěru jsme už chtěli těsné vedení ubránit. V Jihlavě hodláme získat další vítězství," řekl asistent trenéra Pirátů Aleš Totter.

Dvě vítězství v sérii si pochvaloval i obránce Libor Šulák. "Nechtěli jsme doma Jihlavě nechat ani jeden zápas a to se povedlo. Nyní chceme vyhrát i venku. Dali jsme gól a potom zápas dobře odbránili," byl chomutovský zadák spokojen.

"Především v závěru utkání jsme tahali za horší konec. Měli jsme i příležitosti ke srovnání, ale bohužel se to nepovedlo. V žádném případě ale neskládáme zbraně. Kluci bojovali a patří jim za to dík. Věřím tomu, že se zde v úterý opět setkáme," nic nevzdává trenér Dukly Jihlava  Petr Vlk.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře