Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc

Tvář Pirátů Chomutov, trenér  Vladimír Růžička. Foto: Ladislav Chlíbek
Tvář Pirátů Chomutov, trenér Vladimír Růžička. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Hokejisté Chomutova dvě kola před koncem skupiny play-out slaví záchranu. Cílem v letošní sezóně bylo ale více, vždyť do závěru základní části Piráti bojovali o play-off. "To je hokej. Rutta s Kämpfem odešli do NHL, s tím se musíme vypořádat. Na to se nejde vymlouvat. Přišli zase jiní hráči. Máme nějaký rozpočet a prostě máme hráče, na které máme," komentoval letošní sezónu trenér Pirátů Vladimír Růžička

Reklama

Vloni Chomutov šokoval hokejovou veřejnost, když z předkola play-off dokráčel až do semifinále. Na tehdejší cestě vyřazovacími boji vyřadil Mladou Boleslav a pak vítěze základní části z Třince. Letos Piráti prožili střídmější ročník. Do play-off vůbec nepostoupili a sezónu zakončí na 11. či 12. místě. Play-off ztratili v předposledním kole základní části při porážce ve Zlíně.

"Tahle sezóna se pro nás celou dobu nevyvíjela dobře. Začalo to na začátku druhé čtvrtiny soutěže, když jsme v Jihlavě vedli 3:0 a nakonec prohráli po nájezdech. Základní část byla začarovaná, vloni jsme v závěrech zápasů utkání vyhrávali a letos prohrávali. Nedokážu si to vysvětlit protože koncovky zápasů, vždy dohrávali zkušení hráči," spekuluje trenér severočeského týmu Vladimír Růžička.

Proč letos Piráti zažili takový herní propad, který se projevil na postavení v tabulce? "Extraliga je vyrovnaná, ještě v posledním kole základní části některé celky bojovaly o postup do šestky. Kdybychom vyhráli poslední čtyři kola základní části, tak bychom na šestku také mohli pomýšlet. Říkal jsem, že 71 bodů by mělo stačit na postup do desítky, a to se potvrdilo. Liga je tak vyrovnaná, že hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velmi tenká. Jednou skončíte nahoře a příště dole. Podívejte se na Pardubice. Vloni skončily v baráži a letos se dostaly na 6. místo. To samé Liberec. Po dvou účastech ve finále zahučel do předkola," uvažuje Růžička.

Chomutov také kádr před sezónou oslabil. "Rutta s Kämpfem odešli do NHL, s tím se musíme vypořádat. Na to se nejde vymlouvat. Přišli zase jiní hráči. Máme nějaký rozpočet a prostě máme hráče, na které máme. Jako trenérovi by se mi samozřejmě líbilo, že budeme mít zkušené tři lajny a čtvrtou z juniorů a hráli bychom okolo pátého místa. Cílem play-outu tedy bylo, abychom se brzy zachránili a nedali Jihlavě šanci se na nás dotáhnout," komentoval Růžička metu, která se jeho týmu povedla.

Co bude cílem Pirátů v příští sezóně? "Chtěli jsme se letos dostat do desítky, což jsme nezvládli. Připravíme se a v příštím ročníku se pokusíme opět zabojovat o to, abychom hráli play-off," uzavřel bývalý reperezntační trenér.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře