Chomutov je jedinou výhru od baráže!

Momentka z utkání. Foto: Ladislav Chlíbek
Momentka z utkání. Foto: Ladislav Chlíbek

Jihlava - Piráti Chomutov, vítězové základní části první hokejové ligy, směřují ke svému cíli. V semifinále play-off Piráti vyhráli na ledě Dukly Jihlava 4:1 a v sérii vedou již 3:1 na zápasy. Stačí jim tak už jediná výhra k postupu do baráže.

Reklama

Chomutov v pátek v Jihlavě prohrál, o den později už ale zabral a navázal na dvě výhry z domácího stadionu.

V Jihlavě vedli Piráti už 2:0 a byli na dobré cestě k vítězství. Dukla ale dokázala snížit a v nervózním průběhu viděli diváci i několik pěstních soubojů.

Nakonec ale Chomutov vyhrál 4:1. Z houževnatého ledu na Vysočině si tak odvezl jedno vítězství a nadále splňuje roli favorita.

"Po včerejším nevydařeném utkání, kdy jsme to doopravdy nezvládli a domácí byli v úvodu jasně lepší, musím před hráči smeknout, že se dali dohromady. Určitě jsme se o tom hodně bavili, kluci to vzali za správnou stranu," konstatoval trenér Pirátů Břetislav Kopřiva.

"V tomhle prostředí, kde je neskutečná podpora diváků, je velmi těžký hrát. Někdy jsme zbytečně faulovali, což byla naše chyba. Ale jinak celkově si myslím, že kluci předvedli dobrý a taktický výkon, samozřejmě se k nám taky přiklonilo štěstí," dodal Břetislav Kopřiva.

Po delší době se také do akce vrátil brankář Chomutova Miroslav Kopřiva a svou úlohu zvládl na jedničku.

Jihlavský kouč Petr Vlk pochopitelně moc spokojen nebyl. "My jsme dnes do toho utkání nevstoupili dobře, ale za celkový projev v tom zápase musím klukům poděkovat. V určitých fázích se projevila hokejovost soupeře, ale bohužel my jsme mu to v těch gólových situacích trochu ulehčili, protože z prvních tří gólů byly dva dotlačený, kdy náš hráč u toho soupeře byl"

"Druhýmu gólu předcházela chyba na mantinelu, kdy jsme to nedostali ven, ke všemu jim to tam ještě rukou přistrčíme, když je tam hromada hráčů před bránou. V těchto fázích jsme to soupeři trochu ulehčili, ale musím zopakovat, že klukům patří dík, co se týče bojovnosti, kterou tam dali, bohužel se to výsledkově neprojevilo," dodal jihlavský kouč.

ČTĚTE: Piráti nezvládli nástup do utkání. V Jihlavě prohráli a strachují se o postup

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře