Chomutov byl pro mě dobrou volbou, pochvaluje si hokejový obránce Milan Toman

Milan Toman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Milan Toman. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Hokejový obránce Milan Toman byl u postupů dvou týmů do extraligy ve dvou sezónách po sobě. Loni se radoval s Mladou Boleslaví, letos se stal pevným článkem sestavy Pirátů Chomutov.

Reklama

„Pocity po takovém úspěchu jsou vždycky stejné. Třeba se jen mění soupeři, které zdoláte, ale to je součást hokeje,“ svěřil se Toman, jenž si cení chomutovského tažení.

Na čem podle vás záleží, aby se prvoligový tým dokázal prodrat mezi elitu přes protivníky z vyšší soutěže?

Určujícím faktorem je, jak je mužstvo poskládané. A podle toho se odvíjí i celá sezóna. Ta je ale natolik dlouhá, že někdy rozhodující v závěru i maličkosti.

Po loňském triumfu s Mladou Boleslaví jste ale v kádru Středočechů nezůstal. Co bylo důvodem?

Hokej je práce, obchod. Tak to je. Na začátku extraligové sezóny v Boleslavi jsem byl zraněný. Pak jsem něco odehrál, ale nechci se v něčem pitvat. Prostě jsem odešel a tím tohle téma ukončím.

Chomutov, kam jste pak zamířil, se však ukázal dobrou volbou.

Pro mě určitě. V Boleslavi jsem si odvedl svoji práci, mám čisté svědomí. A už to nebudu řešit. A věřím, že jsem odvedl maximum i v Chomutově.

Bylo těžké dostat ve čtyřčlenné baráži pod sebe dva týmy? Chomutovu se to povedlo.

Je to náročné, to řeknu na rovinu. Asi těžší, než vyhrát titul v extralize, což se mi poštěstilo ve Spartě v sezóně 2005/2006. Tím netvrdím, že získat extraligový pohár je jednoduché. Tlaky ve finále o titul jsou obrovské. V první lize nejprve musíte překonat play-off, kde proti vám každý tým hraje nadstandardně. A pak bojujete měsíc v kuse v baráži. Je to řežba. Na druhou stranu, když se to povede, klobouk dolů před všemi.

Co podle vás s odstupem času rozhodlo o chomutovském úspěchu?

Všechny zápasy byly těžké a kromě jednoho, kdy jsme nastříleli Budějovicím sedm gólů, končila většina utkání rozdílem o jednu branku, někdy v prodloužení, nebo až v nájezdech. Nedá se ale mluvit výhradně jen o štěstí. Kdo do toho dá víc bojovnosti a srdce, zaslouží si vyhrát. Síla Chomutova byla ve vyrovnanosti. Spousta kluků je v průměrném hokejovém věku, ale jsou tady i talentovaní a mladší hráči.

Co soudíte o svojí i chomutovské perspektivě?

Podle toho, jak mluvil šéf Jarda Veverka v kabině, je postup do extraligy velkým úspěchem. Jde o to, jak si to klub nastaví dál. Rád bych zůstal, ale nezáleží jen na mně. Víc k tomu nemám co říci.

Reklama

Hodnocení

4.6 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře