Chomutov bude hájit první místo proti Plzni. Bude znovu čarovat Ján Laco?

Ilustrační snímek. Foto: Ladislav ChlíbekIlustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV - Piráti Chomutov si užívají vítězné vlny. Ze sedmi dosavadních odehraných zápasů ztratili pouze dva body za porážku po prodloužení od Vítkovic. Jinak jsou stoprocentní. A vedou celou extraligu!

Reklama

V Chomutově si možná takový start do nové sezóny hokejové extraligy snad ani nepředstavovali. Po sedmi kolech jsou v tabulce první, soupeřům toho moc nepovolují, inkasovali nejméně gólů ze všech, a to dvanáct. A v pátek je čeká šlágr kola na domácím ledě proti Plzni, která je v tabulce třetí a na Piráty ztrácí dva body!

Naposledy v neděli Chomutov uspěl i na ledě libereckých Bílých Tygrů. Získal tři body v Home Credit Areně za vítězství 4:1 a v hale, odkud soupeři zrovna často body nevozí.

Byl to těžký a vyrovnaný zápas do posledních momentů. V Liberci se každému týmu hraje velmi těžko. Utkání se lámalo až ve třetí třetině, ve které jsme byli šťastnější,“ uznal brankář Pirátů Ján Laco.

Slovenský reprezentant je možná největší zbraní Pirátů. Chytá náramně. Pravděpodobně i díky němu je chomutovská obrana tak pevná. A v součtu s rovněž velmi tvrdým a účinným bráněním v defenzivní činnosti Piráti příliš branek neinkasují. A daří se jim i v oslabeních. V Liberci svěřenci trenéra Růžičky odolali i při dvouminutové početní nevýhodě.

„Zápasy rozhodují přesilovky.  Ať už 5 na 4 nebo především 5 na 3. Pokud budeme úspěšní v oslabeních nebo přesilovkách, může nám to přinést rozhodující body,“ ví Laco.

Chomutov si tak může užívat prvního místa v tabulce. „Stále je začátek sezóny, čeká nás ještě spousta zápasů. Je potřeba sbírat každý bod kde se dá, což nebude jednoduché, protože extraliga je těžká soutěž. Dokud jsme ale na vítězné vlně, tak je to pozitivní,“ zůstává na zemi chomutovský gólman.

S vedoucí pozicí v tabulce musí být spokojený i chomutovský útočník Vladimír Růžička mladší.  „Zatím se nám daří. Musíme nadále hrát srdcem a sbírat body, dokud to jde. Na každý tým samozřejmě vždy sedne nějaká deka, ale teď dokud nám to klape, musíme uhrát co nejvíce bodů,“ burcuje „Růža.“

V čem je kouzlo Chomutova? „O tom nic nevím (úsměv). Snažíme se hrát, co si řekneme a opíráme se o skvělé výkony gólmana Jána Laca. Několikrát se k nám přiklonilo i štěstí, ale to k tomu patří. Snad to takhle půjde dál,“ uzavřel forvard Pirátů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

V Roztokách u Semil hořela výrobní hala V Roztokách u Semil hořela výrobní hala
Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru

Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna
Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru

Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc
Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!

Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté
Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018


Komentáře