Chci se prosadit v reprezentační dvacítce, říká litvínovský Kristian Reichel

Kristian Reichel. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Kristian Reichel. Foto: SeveročeskýDeník.cz

LITVÍNOV - Pevnou součástí sestavy litvínovského celku v hokejové extralize se stal útočník Kristian Reichel. Po prvních startech v předešlých sezónách nasbíral už širší zkušenosti a podílel se na pátém místě HC Verva Litvínov v minulém ročníku extraligy, když si zahrál i čtvrtfinále.

Reklama

Jak hodnotíte minulou sezónu z pohledu Litvínova?

Oproti dřívější baráži o udržení, kterou jsem také zažil, to byl úspěch. Hráli jsme nahoře a pro každého to bylo příjemné. I lidi se bavili, takže uplynulý ročník mohu bilancovat kladně.

Co říkáte na současné změny v kádru? Odešlo šest hráčů!

Určitě je to oslabení. Nejvíc asi mrzí odchod brankáře Januse do Slovanu Bratislava v KHL. Chytal dobře, a je to dobrý kamarád. Ale šel za lepším, a to se stává. Totéž platí o útočníku Robinu Hanzlovi, který zamířil do ruského Nižněkamsku v KHL. Povedla se mu celá sezóna včetně mistrovství světa, a proč to nezkusit jinde? Pro něj to bude plus. Bereme odchody opor jako realitu. Ale postupně přicházejí noví hráči.

Jaké akce vás v nejbližší době čekají?

Patřím do reprezentační dvacítky a volal mi nový asistent trenéra Rostislav Vlach, že od 10. června budeme mít soustředění v rakouském Salzburgu. S klukama se už známe, hráli jsme spolu a jádro kádru je podobné. Bude to soustředění na suchu i na ledě, což by mohlo být super. Těším se na příští sezónu. Nechci nic říkat dopředu, ale mým cílem je dostat se na mistrovství světa dvacítek. A vybojovat nějakou medaili.

Váš otec Robert Reichel, olympijský vítěz z Nagana a několikanásobný mistr světa, oznámil odchod od hokeje. Není to škoda?

Mrzí mě to. Byl vynikajícím trenérem, ale chtěl změnu a zkusit něco jiného. Zakazovat mu to nemohu. Jeho rozhodnutí rozumím. Víc bych to neřešil.

Zajímá se dál o litvínovský hokej?

Sledujeme mě, i když v hokeji v Litvínově už nepracuje, protože v klubu skončil. Znovu říkám, že pro mládež je to velká škoda.

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře