Chceme zamotat situaci na špici tabulky, netají odhodlání ústecký útočník Richard Veverka

Ústecký fotbalista Richard Veverka. Foto: archiv FK ÚstíÚstecký fotbalista Richard Veverka. Foto: archiv FK Ústí

Ústí n/L. - Fotbalový útočník Richard Veverka si sice v minulosti vyzkoušel první ligu v Teplicích, ale jinak je jeho jméno spojeno především s Ústím nad Labem. Patří mezi zdejší služebně nejstarší hráče, přitom má v šestadvaceti letech pořád před sebou perspektivu.

Reklama

Momentálně se soustřeďuje na závěr druhé ligy, v níž by chtěli Ústečtí pozlobit favority v boji o postup do nejvyšší soutěže. "Budeme bojovat, a uvidíme, na co to vystačí," řekl Richard Veverka.

Jak hodnotíte dosavadní průběh jarní sezóny?

Na začátku jara jsme měli trošku smůly a mrzí nás hlavně domácí porážka s Českými Budějovicemi. Slibně rozehraný zápas jsme nedovedli do vítězného konce. Za příznivého stavu jsme zbytečně zalezli a soupeř nám dal dva góly. Byl jsem naštvaný i sám na sebe.

Vše jste si ale vynahradil vstřelenou brankou v utkání se Sokolovem.

Dostal jsem vynikající přihrávku od Smoly. A kdybych takovou šanci neproměnil, nemohl bych hrát fotbal. Chci věřit, že tímto zápasem začala naše vítězná série.

Čeká vás ale těžké vylosování v podobě startu na půdě Hradce Králové, který je největším postupovým aspirantem. A poté hostíte FC Táborsko. Co od těchto soubojů očekáváte?

Na podzim jsme s Hradcem doma nešťastně prohráli v dost divném zápase. Nebyl to vůbec fotbal v režii soupeře, naopak jsme byli herně lepší. Takže jim máme co vracet. Právě nejbližší dva duely naznačí, jak jsme na tom v konfrontaci se špičkou tabulky. Rozdíl mezi námi a těmito celky by neměl být znát. Když vyhrajeme, můžeme situaci nahoře v tabulce docela zamotat. Pak by to mohl být boj až do posledního kola.

Dvakrát vám ale bude chybět kapitán Martykán kvůli osmi žlutým kartám. Jak si bez něj poradíte?

Je to ztráta, ale v kádru je dost hráčů. Kluci, kteří za něj zaskočí, budou chtít dokázat, že se nemusí hned vracet na lavičku náhradníků. A jistě budou mít touhu pokračovat v sestavě i nadále.

-mpe-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře