Chceme vyhrávat především na domácím ledě, říká před startem sezóny Ivan Huml

Foto: Ladislav Chlíbek
Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Hokejisté Chomutova v generálce na Tipsport extraligu přehráli Litvínov 3:1 a na start nejvyšší hokejové soutěže jsou tak dobře připraveni. Solidní formu týmu si pochvaloval i útočník Pirátů Ivan Huml.

Reklama

V posledním přípravném zápase před startem extraligy jste porazili Litvínov 3:1. Jak zápas hodnotíte?

V poslední době jsme se hodně věnovali nácviku přesilových her, protože víme, že právě ty rozhodují zápasy. Proti Litvínovu jsme se dokázali v přesilovkách prosadit, takže jsme s utkáním spokojení. Při hře 5 na 5 byl zápas vyrovnaný, ale zvítězit jsme si zasloužili.

V brance zatím platí za neprostupnou zeď brankář Ján Laco. Bude velkou posilou?

Jánko Laco prokazuje své kvality po celou kariéru. Je pro nás velkým přínosem. Pohledem z tibuny musí být vidět, že nás umí podržet. Litvínov měl své šance, ale u něj to vypadá jednoduše, že příležiosti soupeře s lehkostí chytá.

V přípravě jste patřil mezi nejproduktivnější hráče Pirátů. Budete dávat góly i v sezóně?

V přípravných zápasech body sbírám, ale zrovna naposledy proti Litvínovu jsem se svou produktivitou spokojen nebyl. Měl jsem několik šancí, ale nic neproměnil.

Jak se zatím v Chomutově cítíte?

Do týmu jsem snadno zapadl, bylo pro mě jednoduché přijít, v Chomutově je skvělá parta. Zatím si to tady užívám.

Jak hodnotíte letní přípravu Pirátů?

S přípravou jsme spokojeni. Dokázali jsme vrátit Litvínovu porážku, což je pro nás velká vzpruha. A také jsme doma dokázali přehrát Plzeň, což jsme si pochvalovali. Chceme vyhrávat hlavně na domácím ledě.

Jaké budete mít cíle v nadcházejícm ročníku Tipsport extraligy?

Tým má svou kvalitu. Máme šikovné hráče a opíráme se o kvalitního brankáře. Určitě se budeme chtít probojovat do postupové desítky a minimálně se dostat do předkola play-off. Hlavně musíme zachytiti začátek sezóny a sbírat body hned od prvního kola.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře