Chceme udržet první místo, říká trenér Dukly Liberec Michal Nekola

Trenér Michal Nekola. Foto: archiv MojeLiberecko.cz
Trenér Michal Nekola. Foto: archiv MojeLiberecko.cz

ÚSTÍ N.L./LIBEREC - Výhru 3:0 na sety si připsali volejbalisté Dukly Liberec v rámci severočeského derby na palubovce SKV Ústí nad Labem. S bilancí deseti výher a jedné porážky Liberec stále vede tabulku volejbalové extraligy. "Chceme udržet co nejlepší pozici pro play-off," říká trenér Dukly Michal Nekola.

Reklama

V severočeském derby jste porazili SKV Ústí nad Labem 3:0 na sety. Hodnocení zápasu?

První dva sety byly hodně vyrovnané, ačkoli jsme je vyhráli. V této pasáži hry jsme domácí neohrožovali naším servisem a nebyli jsme nebezpeční při útocích. Můžeme uvažovat, zda to bylo osvětlením v hale... (úsměv). Ústí hrálo dobře a zatápěli nám. Museli jsme vynaložit maximální úsilí k tomu, abychom vyhráli.

Volejbalisté Ústí patřili dlouhodobě k chvostu tabulky, letos se jim ale daří více a jsou pro soupeře nebezpeční. Vnímáte to podobně?

Každý těžký zápas, který má kvalitu, je pro naše hráče hodnotný. A proto jsem rád, že jsme utkání v Ústí zvládli. Víme, že v ústecké hale se nehraje dobře a že domácí měli v poslední době formu.

Jaký to byl pro vás návrat do Ústí obecně, jelikož jste zde dlouho hrával i trénoval?

Jsem za to rád, prožil jsem zde dlouhá léta. Mám tu hodně přátel. Ústí je pro mě druhý domov samozřejmě.

Jak hodnotíte vaše dosavadní týmové působení v extralize?

Ztratili jsme tři body s Českými Budějovicemi v domácím utkání. To jsme samozřejmě nechtěli. Hrajeme ale špičku soutěže spolu s Budějovicemi, což je dobré. V druhé části sezóny hrajeme více zápasů venku, tak chceme udržet co nejlepší výchozí pozici pro play-off.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře