Chceme medaili, neztrácíme naději, říká lovosický házenkář Jan Landa

Jan Landa. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jan Landa. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Není to suverénní jízda soutěží, ale spíš lopotná práce. Tak se dá charakterizovat současné působení házenkářů Lovosic v extralize. Tým si prošel nepříjemným obdobím, co se týče výsledků, ale hráči zároveň věří ve zlepšení. „Neztrácíme naději na medaili,“ nechal se slyšet Jan Landa, jeden z klíčových borců družstva.

Reklama

Dá se říci, že vás zastihla i herní nepohoda?

Jistě, takové hodnocení je na místě. Byly tam velké výkyvy, když jsme prohráli i s Litovlí. Už se však snažíme hrát běhavější a dynamičtější házenou. V utkání se Zlínem jsme měli špatnou obranu, ale postupně jsme změnili styl hry a v poslední čtvrthodině jsme rozhodli o vítězství.

Sledujete podrobně průběžnou tabulku extraligy?

Momentálně není velký rozdíl, jestli jste šestí nebo osmí. Jsou tam malé bodové odstupy. O to víc nás mrzí, že jsme ztratili asi pět bodů nebo kolik. Musíme je získat někde venku. Přitom v extralize nejsou s výjimkou posledního Přerova slabí soupeři, aniž bych se chtěl tohoto klubu dotknout.

Uvažujete už o ambicích pro druhou polovinu sezóny?

Samozřejmě by bylo pěkné, kdybychom šli do play-off z pozic mezi první čtyřkou v tabulce. Znamenalo by to začínat doma v bojích o případné medaile. Takže se nevzdáváme ani nadějí na umístění v nejlepší trojici.

Ale do play-off zbývá ještě hodně času.

Ano, proto je předčasné dívat se daleko dopředu. V závěru sezóny pokaždé rozhoduje forma, případně i zranění, či naopak kompletní sestava v ideální sportovní kvalitě. Když to řeknu stručně, tak chceme pořád vyhrávat (úsměv).

Mezi radními v Lovosicích figuruje po volbách i jméno Jan Landa. To jste vy?

Ne! (úsměv). Je to můj otec Jan Landa starší. Myslím, že mého tátu lidi v Lovosicích docela znají, mě taky a určitě si nás nepletou. Když se řeklo, že radním je Jan Landa, tak všichni věděli, že je to můj otec a ne já. Táta chodí na házenou pětadvacet let. Já zatím na politiku nemám náladu ani čas (smích).

Co říkáte na fakt, že místostarostou v Lovosicích je váš klubový trenér Vladimír Šuma?

Určitě je dobré, pokud máme v zastupitelstvu své lidi, tedy bývalé házenkáře. Jsou to sportovci i duší a mají trošku jinak nastavené priority.

ČTĚTE: Zlínští házenkáři bojují v extralize. Pořád nám chybějí zkušenosti, říká trenér Jiří Mičola

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře