Chceme do horní poloviny tabulky, zní z Teplic před jarním startem SYNOT ligy

Archivní snímek. Foto: facebook FK TepliceArchivní snímek. Foto: facebook FK Teplice

Teplice - Fotbalistům Teplic patří po podzimní části SYNOT ligy až 12. místo. A to rozhodně nekoresponduje s ambicemi severočeského celku. Proto žlutomodří chtějí co nejdříve začít vyhrávat a stoupat tabulkou.

Reklama

Umístění jen několik bodů nad sestupovým pásmem se nenese v Teplicích s klidem. "Trenér mi říkal, že změna herního systému může přinést horší výsledky. Do konce sezóny se ale chceme dostat do první poloviny tabulky," tvrdil na tiskové konferenci předseda představenstva FK Teplice Pavel Šedlbauer.

Se šéfovým tvrzením souhlasí i trenér David Vavruška. "Teplice rozhodně patří do horní poloviny tabulky. Podzim z naší strany nebyl dobrý a jeho závěr byl mizerný. S dosavadním umístěním nejsem spokojen," předeslal kouč Teplic.

Teplický tým na podzim trápila otázka útočníka. Po odchodu Aidina Mahmutoviče se žádný snajpr v útoku neprosadil. Tepličtí chvíli jednali o Mahmutovičově návratu z Plzně, tato varianta nakonec ale padla a bosenský forvard zamířil na hostování do Olomouce.

"Momentálně nejsme v situaci, že bychom koupili hotového útočníka za 15 milionů. Post útočníka nás trápí, ale na trhu není," vysvětlil Vavruška.

V útoku by se nyní mohl prosadit David Vaněček, který přišel z druholigového Hradce Králové. Po zranění také už trénuje Roman Potočný.

Teplice přes zimu přivedly devět nových tváří. Naposledy Gruzínce Zuraba Tsiskaridzeho. "S posílením jsem spokojen. Zvýšíme konkurenci v týmu. Někteří hráči měli jistotu, že budou hrát, protože za ně nebyla náhrada. Dobře se jeví například brankář Martin Chudý z Dukly Praha," nastínil Vavruška.

Jisté je také to, že kádr opustí stoper David Jablonský, který si hledá angažmá. V sobotu pak žlutomodré čeká na úvod jara Příbram. "Soupeře dobře znám. Přes zimu jsme potrénovali. Uvidíme, jak na hřišti budeme vypadat," uzavřel Vavruška.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo

Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč? Musíme to opravit 🙂. A silničáři nikde, jen rozkopané silnice. Proč?
Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to? Teplice chtějí hrát o poháry. Podaří se jim to?
Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem Chtěl ukrást kabel, za trest dostal elektrickým výbojem

Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič Liga bude zajímavá. Znovu chceme hrát nahoře, říká teplický Admir Ljevakovič
Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo Jsme zklamaní, ale páté místo je přesto úspěch, říká teplický Martin Fillo
Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky! Konec legendy, Štěpán Vachoušek končí kariéru. Vachy, díky!


Komentáře