Chceme bojovat o medailová umístění, říká předseda Rudolf Jung o cílech házenkářek Mostu

Rudolf Jung. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Rudolf Jung. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most - Výbornou pozici mají házenkářky DHK Baník Most v rámci česko-slovenské interligy i české ligy. Do nové sezóny vstoupily v roli obhájkyň titulu v tuzemské nejvyšší soutěži a zdatně se prosazují i v konkurenci slovenských týmů. „Znovu chceme hrát o medailová umístění,“ říká odhodlaně předseda klubu Rudolf Jung.

Reklama

o je pro mosteckou ženskou házenou nejdůležitější?

Především fakt, že zůstali dva generální partneři. Tedy Vršanská uhelná a město Most. To je pro nás klíčové a strategické východisko.

Novinky pro fanoušky?

Připravili jsme i řadu zajímavostí v souvislosti s domácími zápasy. Třeba při nástupech v hale bude nová choreografie, doplní ji klubová hymna. I v ní by se mělo promítnout, že házená je sportem o nasazení a konfrontací síly a umu.

Diváci si zvykají i na velké změny v kádru hráček, které hájí mostecké barvy.

Ano, změn bylo dost. S některými odchody jsme počítali. Například Petra Vítková, která odvedla v Mostě vynikající práci, ukončila aktivní kariéru a stala se novou hlavní trenérkou pražské Slavie. Janoušková odešla do německého Leverkusenu, Weisenbilderová do švédského Kristianstadu, Ryšánková do Poruby. Přišly zase jiné hráčky, které mají potenciál být posilami. Získali jsme i Gakidovou z Makedonie, což je první zahraniční hráčka v Mostě mimo házenkářek ze Slovenska. Ve výjimečném případě jsme tedy sáhli při doplňování kádru mimo český nebo slovenský rybníček.

Náročná sezóna vyžaduje i zázemí a všestranné zabezpečení. Jak jste na tom v Mostě?

Pokud jde o zdravotní péči o hráčky, je na špičkové úrovni.

Chystáte se i na evropské poháry?

V Poháru EHF začínáme ve druhé polovině října 2015 s italským soupeřem. V případě postupu, v což doufáme, bychom narazili na ruský Volgograd. Takže bychom měli sehrát na podzim, pokud to tak dopadne, čtyři zápasy. A velkým snem je, abychom přešli až do jarních kol.

Naznačíte mostecké priority pro sezónu?

Pokusit se uspět v evropském poháru a vyhrát český titul. Můžeme se o něj přetahovat nejspíš se Slavií a Porubou. A v interlize bychom chtěli skončit do třetího místa. Favoritem zůstávají slovenské Michalovce.

ČTĚTE: Lucia Súkenníková zvládá roli kapitánky Mostu i slovenské reprezentace

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře