Champions Hockey League: Hokejisté Litvínova vyhráli ve Vídni, úřadoval i Liberec

Ilustrační obrázek. Autor: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec, Vídeň - Hned dva severočeské hokejové celky se představily v play-off hokejové Ligy Mistrů. A oba si hned připsaly vítězství!

Litvínov zajížděl na led Vídně a zvítězil 4:3. V průběhu zápasu vedl už 4:1, v závěru si sice utkání trochu zkomplikoval, i tak má ale do domácí odvety, která se hraje příští úterý dobré vyhlídky. Za Litvínov otevřel skóre už ve druhé minutě Robin Hanzl a přestože domácí v šesté minutě vyrovnali, ještě do první přestávky přidali další tři branky Lukeš, Jánský a Chaloupka.

Až ve třetí třetině Vienna Capitals korigovala stav. V brance Vervy nastoupil Michael Petrásek, který ještě nezasáhl do extraligového utkání, ale v Lize Mistrů již odehrál utkání v základní skupině proti francouzskému Grenoble.

Uspěl i Liberec, který proti švédskému Linköpingu rozhodně nebyl favoritem. V dresu Bílých Tygrů ale zaúřadoval Michal Bulíř, ktzerý do patnácté minuty zápasu nasázel hattrick! Jednu branku ještě přidal Michal Řepík a Liberec předčil švédského soka 4:1.

Oba severočeské cely si tak do osmifinálových odvet vytvořili slušné pozice. Z českých celků ještě v CHL hrály Vítkovice s finskou Tapparou Tampere 0:2, Třinec se švédskou HV71 2:2 a Sparta doma s Curychem 3:2.