Champions Hockey League: Hokejisté Litvínova vyhráli ve Vídni, úřadoval i Liberec

Ilustrační obrázek. Autor: archiv HC Bílí Tygři LiberecIlustrační obrázek. Autor: archiv HC Bílí Tygři Liberec

Liberec, Vídeň - Hned dva severočeské hokejové celky se představily v play-off hokejové Ligy Mistrů. A oba si hned připsaly vítězství!

Litvínov zajížděl na led Vídně a zvítězil 4:3. V průběhu zápasu vedl už 4:1, v závěru si sice utkání trochu zkomplikoval, i tak má ale do domácí odvety, která se hraje příští úterý dobré vyhlídky. Za Litvínov otevřel skóre už ve druhé minutě Robin Hanzl a přestože domácí v šesté minutě vyrovnali, ještě do první přestávky přidali další tři branky Lukeš, Jánský a Chaloupka.

Až ve třetí třetině Vienna Capitals korigovala stav. V brance Vervy nastoupil Michael Petrásek, který ještě nezasáhl do extraligového utkání, ale v Lize Mistrů již odehrál utkání v základní skupině proti francouzskému Grenoble.

Uspěl i Liberec, který proti švédskému Linköpingu rozhodně nebyl favoritem. V dresu Bílých Tygrů ale zaúřadoval Michal Bulíř, ktzerý do patnácté minuty zápasu nasázel hattrick! Jednu branku ještě přidal Michal Řepík a Liberec předčil švédského soka 4:1.

Oba severočeské cely si tak do osmifinálových odvet vytvořili slušné pozice. Z českých celků ještě v CHL hrály Vítkovice s finskou Tapparou Tampere 0:2, Třinec se švédskou HV71 2:2 a Sparta doma s Curychem 3:2.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Liberecko

Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit? Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit?
Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně
Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony

Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec
Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci
Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy