Cesta ke vzkříšení vede jen přes zlepšený přístup hráčů, vědí v Ústí

Trenér FK Ústí Lukáš Přerost. Foto: FK Teplice/Martin KovaříkTrenér FK Ústí Lukáš Přerost. Foto: FK Teplice/Martin Kovařík

Ústí n/L. - Hodně za očekáváním zůstávají v dosavadním průběhu druhé ligy fotbalisté FK Ústí nad Labem. Po zasloužené úvodní remíze ve Varnsdorfu následně ale třikrát prohráli a propadli se tabulkou skoro až na její samé dno. Jsou patnáctí, přičemž hůř si počíná jen na posledním místě figurující nezkušený nováček z Kolína.

Reklama

Šanci, jak konečně zabrat a posunout se aspoň o krůček výš, budou mít ústečtí fotbalisté již v pátek 29. srpna, kdy se podruhé v řadě představí doma. Tentokrát proti nevyzpytatelnému celku FK Třinec.

„Musíme vyhrát. Ale to jsme si říkali i před minulým derby s Mostem, a jak to dopadlo. Cesta ke vzkříšení vede jen přes zlepšený přístup hráčů, aby byli ochotni podstoupit osobní souboje, doběhnout k protihráči a bojovat,“ zamyšlí se ústecký trenér Lukáš Přerost.

Tíživou situaci si uvědomuje i kapitán mužstva Jan Martykán. Pamatuje z vlastní zkušenosti postup s Ústím do první ligy, kterou si za Armu také zahrál. Mihl se i v prvoligovém Slovácku z Uherského Hradiště, odkud se vrátil na sever Čech.

Jeden bod Ústí po čtyřech kolech je pro něj zklamáním. „To nikdo nečekal. Přitom jsme chtěli uhrát „povinné“ vítězství nad Mostem. Zatím tam byla marnost. A musíme se z toho ponaučit, zlepšit se a začít každý u sebe. Nesmíme nechávat soupeři mnoho prostoru, protože šikovní protihráči, co jsou silní při práci s míčem, toho využívají,“ popisuje Martykán největší herní neduhy týmu.

„Proti Třinci půjde o hodně. Musíme se kousnout, dřít a k tomu přidat i kvalitu. Jen urputnost nestačí,“ uvažuje kapitán. „Nejhorší by bylo, kdybychom se v kabině rozhádali. To ale nenastane. Prostě je třeba se naopak semknout,“ nabízí recept zkušený záložník.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře