Ceníme si vítězné série, hodnotí chomutovský Marek Tomica

Momentka z utkání Chomutov - Sparta. Foto: Ladislav Chlíbek
Momentka z utkání Chomutov - Sparta. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Ve třetí minutě prodloužení rozsekl šlágr 6. kola Tipsport extraligy chomutovský Marek Tomica. Piráti tak vyhráli pošesté v řadě a v tabulce nejvyšší soutěže drží druhé místo hned za Třincem. "Měli jsme i trochu štěstí a hráli na riziko, ale vyšlo to," pochvaloval si chomutovský střelec vítězné branky.

Reklama

Vyhráli jste pošesté v řadě, a to jste skolili i ambiciózní Liberec se Spartou...

S Libercem jsme vyhráli po nájezdech, měli jsme trochu i štěstí. Proti Spartě to byl vyrovnaný zápas, uspěli jsme v prodloužení. Hráli jsme proti oběma loňským finalistům, zvládli jsme to. Ale ještě s nimi budeme hrát třikrát, takže výhry nad nimi nepřeceňuji.

Co říkáte na vítěznou bilanci Pirátů?

Momentálně vyhráváme, tým šlape, uspěli jsme v šesti zápasech, měli jsme ale i trochu štěstí.

Současně ale hrajete i velmi pohledný hokej...

Hlavní je sbírat body. Někdy hrajeme špatně a vyhrajeme, někdy zase hrajeme hezky a body chybí. Ale je to o pohledu na věc, někdy se mi naše hra ze střídačky líbí a diváci řeknou, že to byla plácaná. A zase naopak.

Spartu jste chvílemi přehrávali. Cítil jste to podobně?

Hlavně na začátku druhé třetiny jsme je přehrávali a uzamkli u nich v pásmu. Někdy jsme hráli i trochu na riziko a měli štěstí, že se puk odrazil k nám, jinak by Sparta jela do brejku.

Chtěli jste proti Pražanům hrát aktivně a nečekat na to, co předvede soupeř?

Plnili jsme pokyny trenéra, chtěli jsme hrát aktivně a nebránit. Ale několikrát to bylo na riziko, to nás Sparta klidně mohla potrestat.

Vypadá to, že Pirátům ani moc nechybí Roman Červenka, který odešel do Švýcarska...

Je to začátek sezóny, ale důležité a hlavně je příjemné body získávat. Pamatuji si také v minulosti, že po šesti kolech jsme třeba neměli ani bod. A že odešel Roman Červenka? S tím se nedá nic dělat, ale už takhle několikrát odcházel ze Slavie a také jsme to zvládli, když jsem tam hrál. A místo něj třeba přišel Ivan Huml, další skvělý hráč.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře