Bývalá mostecká házenkářka Markéta Jeřábková získala titul v Lize mistryň

Házenkářská reprezentantka Markéta Jeřábková. Foto SEVEROCESKYDENIK
Házenkářská reprezentantka Markéta Jeřábková. Foto SEVEROCESKYDENIK

Házenkářky DHK Baník Most potvrzují už skoro deset let dominanci v české lize. Není proto divu, že špičkové hráčky týmu, které mají i reprezentační zkušenosti, postupně odcházejí do zahraničí. A daří se jim i na mezinárodním klubovém poli. Nejčerstvějším příkladem je nevídaný triumf Markéty Jeřábkové v prestižní Lize mistryň.

Reklama

Zkušená hráčka stihla do svých šestadvaceti let nasbírat řadu úspěchů. Počátkem června vyhrála v dresu norského Kristiandsandu Ligu mistryň, když nejlepší klubový celek Evropy ovládl finálový turnaj v maďarské Budapešti.

Jeřábková přišla z Plzně do Mostu v době, kdy Baník už kraloval tuzemské lize. Okamžitě se stala oporou a podílela se na mistrovských titulech severočeského týmu v lize. V roce 2018 přestoupila z Mostu do maďarského Érdu, poté zamířila do německého Thüringenu a loni do norského Kristiandsandu. A hned ve své první sezoně v tomto klubu dosáhla na titul v Lize mistryň. Je to pro ní dosud největší triumf v kariéře.

Jeřábková na mezinárodním kolbišti uplatňuje bohaté poznatky ze svých účastí na mistrovství světa a mistrovství Evropy v barvách českého národního týmu.

„Už když jsem odcházela z Mostu do ciziny, tak jsem věděla, že mi na angažmá v nejlepším českém celku zůstanou výborné vzpomínky. Třebaže se kádr různě obměňoval, pořád měl velkou kvalitu,“ svěřila se házenkářská hvězda tehdy při loučení s Mostem.

Bratrem Markéty Jeřábkové je český hokejový reprezentant Jakub Jeřábek, který v prvním červnovém týdnu posílil mistrovský tým HC Oceláři Třinec po příchodu z KHL.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře