Byli jsme rádi za dva body po nájezdech, uznal litvínovský asistent Ondřej Weissmann

Hokejisté Chomutova, ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek
Hokejisté Chomutova, ilustrační snímek. Foto: Ladislav Chlíbek

Litvínov, Chomutov - Až do posledního možného okamžiku bylo dramatické střetnutí mezi hokejisty Litvínova a Chomutova v extralize. Nakonec rozhodly samostatné nájezdy a při nich litvínovský útočník František Lukeš o výhře úřadujícího mistra 3:2. Litvínovští získali dva body, Piráti jeden.

Reklama

Vyšel nám vstup do utkání, dostali jsme se do dvoubrankového vedení a hráli dobře. Bohužel druhá třetina začala vyloučením, šli jsme do tří a inkasovali. Za stavu 2:1 jsme trochu znervózněli a dělali jsme chyby,“ uvedl asistent litvínovského trenéra Ondřej Weissmann.

„V závěru jsme dvakrát vyhodili branku, což je nesmysl. Na druhou stranu jsme měli přesilovku pět na tři, kterou jsme sehráli špatně. Měli jsme jen jednu střelu za jeden a půl minuty. To je hrubá chyba, která mohla utkání rozhodnout. Mohli jsme si pojistit výhru za tři body,“ uvědomoval si asistent.

V závěru jsme byli rádi za dva body na nájezdy. Brali jsme je po dlouhé době, situace nebyla dobrá a na hráčích to určitě nechávalo následky. Věřím, že to mužstvu může jen pomoct. Naše hra se lepšila, ale body chyběly,“ rekapituloval Weissmann.

Jeden z asistentů chomutovského trenéra Jan Šťastný zmínil náročnost derby. „Věděli jsme, že to bude nesmírně těžké utkání. V nohách jsme měli náročný zápas z pátku, kdy jsme porazili Liberec v prodloužení. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, dostali jsme dva góly a reagovali na to tím, že jsme vyměnili brankáře. Byl to impulz.“

Kopřivu v brance nahradil Strmeň. „Postupně jsme se dostávali do hry, vytvářeli si šance a dali i kontaktní gól. Ve třetí třetině jsme věřili, že jsme schopni zápas zvrátit na naši stranu, nebo alespoň vyrovnat. Ceníme si toho, že jsme při power play vyrovnali,“ tvrdil asistent.

„Trochu nás ale mrzí, že jsme v prodloužení měli tři velké šance, které jsme neproměnili. Při nájezdech domácí se štěstím vyhráli, mají na ně výborné hráče,“ zakončil Šťastný.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře