Byli jsme dvě minuty od senzace, řekl litoměřický trenér David Bruk po čtvrtfinále

Trenér David Bruk v Litoměřicích. Foto Archiv SeveroceskyDenik
Trenér David Bruk v Litoměřicích. Foto Archiv SeveroceskyDenik

Nesmírně napínavá byla čtvrtfinálová série play off první hokejové ligy mezi celky Litoměřic a Dukly Jihlava. Za stavu 3:3 na zápasy se přesunula k sedmému a rozhodujícímu duelu, v němž Jihlavští dokonali obrat v sérii, kterou nakonec vyhráli 4:3 na zápasy.

Reklama

Litoměřičtí hokejisté byli krůček od toho, aby sérii ukončili ve svůj prospěch už v nedělním střetnutí v domácím prostředí. Hosté totiž vyrovnali v závěru základní hrací doby a vynutili si prodloužení, v němž dali vítězný gól, který znamenal srovnání série právě na 3:3.

„Byli jsme dvě minuty od senzace,“ uvedl litoměřický trenér David Bruk na klubovém webu.

„Stačilo, abychom udrželi těsný náskok a získali bychom potřebné čtvrté vítězství. Bezprostředně po utkání jsme pocítili velké zklamání, protože jsme opravdu už sahali po postupu do semifinále,“ líčil Bruk.

Trenér zmínil rýsující se senzaci i z toho důvodu, že Litoměřičtí skončili po základní části na sedmém místě  tabulky a museli absolvovat předkolo se Sokolovem, kdežto Jihlava byla druhá a šla přímo do čtvrtfinále.

„I když jsme v Jihlavě postrádali tři elitní útočníky, chtěli jsme se vydat ze všech sil a ještě jednou zabojovat o překvapení,“ dodal Bruk.

Jihlavský trenér Viktor Ujčík vnímal rozhodující zápas jako šanci ke stvrzení role favorita, což se Dukle podařilo. „K Litoměřicím máme respekt, ale naším cílem byl postup, který jsme i se štěstím uhájili," oddechl si Ujčík.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře