Budeme chtít Nymburk ještě překvapit, tvrdí po prvním finále děčínský Pomikálek

Děčín - Nymburk na zimním stadionu v Děčíně. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Děčín - Nymburk na zimním stadionu v Děčíně. Foto: SeveročeskýDeník.cz

DĚČÍN - Basketbalisté Děčína vstoupili do finálové série s Nymburkem porážkou 71:82. Před více než třemi tisícovkami diváků sehráli s multišampiónem z Nymburka pohledný zápas ve velmi bouřlivé atmosféře. Do odvety v Nymburce si ale povezou jedenáctibodovou ztrátu. První finálový duel hodnotil děčínský křídelník Tomáš Pomikálek.

Reklama

Úvodní finálový duel jste na vlastní palubovce prohráli s obhájcem titulu z Nymburka 71:82. Berete takový výsledek?

Porážka o jedenáct bodů se jeví jako přijatelná. Vzhledem k tomu, že na začátku utkání jsme ztráceli už třeba dvacet bodů, nakonec jsme dokázali uhrát solidní výsledek. Nepovedla se nám první čtvrtina, ve které jsme dostávali snadné koše, tam to byl pro Nymburk takový těžší trénink. Ve zbylých třech čtvrtinách jsme se zvedli a nakonec odehráli s Nymburkem vyrovnaný zápas.

S čím jste měli v utkání největší problémy?

Hlavním faktorem byl hostující Sant-Roos, který zaznamenal 26 bodů a na začátku utkání trefil pět trojek v řadě. Hodně jsme také ztráceli míče v útoku, pak jsme se nevraceli do obrany a chodili nám ve dvou hráčích sami na koš.

Co očekáváte od odvety na palubovce Nymburka?

Po prvním zápase máme ztrátu jedenácti bodů, což je hratelné. Ještě se můžeme poprat o titul a bojovat ve druhém utkání. Doma jsme si to užili, diváci nás hnali dopředu, ve velké hale byla výborná atmosféra. Hlavně se musíme poučit z první čtvrtiny u nás doma a vyvarovat se zbytečných chyb. Jinak jsme ukázali, že s Nymburkem můžeme hrát vyrovnané zápasy.

Co soudíte o herním systému finále, které se hraje pohárovým způsobem na rozdíl skóre?

Takový systém se mi líbí. V soutěži není tým, který by dokázal Nymburk porazit čtyřikrát, tak jako se hrálo v klasických play-off sériích. Nymburk za celou sezónu prohrál dva zápasy a nyní by musel prohrát hned čtyřikrát za sebou. Tento dvojzápas nám dává větší naději Nymburk zaskočit.

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře