Bronz byl blízko, ale bojujeme dál, říká ústecký manažer Tomáš Hrubý před sezonou

Generální manažer ústeckého basketbalového klubu Tomáš Hrubý. Foto SEVEROCESKYDENIK
Generální manažer ústeckého basketbalového klubu Tomáš Hrubý. Foto SEVEROCESKYDENIK

Velké oživení pro českou basketbalovou scénu představovaly výkony a výsledky celku BK Ústí nad Labem v minulém ročníku nejvyšší soutěže. Tým bojoval do poslední chvíle o bronzovou medaili, nakonec skončil čtvrtý. S odhodláním, ale i pokorou vstupují ústečtí basketbalisté do nadcházející sezony.

Reklama

 

„Byli jsme sotva čtyřicet vteřin od bronzu a ještě dlouho nás bude mrzet, že to nevyšlo. To řeknu na rovinu. Nakonec se musel hrát ještě rozhodující zápas s Brnem. Je velký rozdíl mít medaili za třetí místo, nebo skončit o příčku níže,“ vrátil se generální manažer ústeckého klubu Tomáš Hrubý k uplynulým měsícům.

„Ale i čtvrtá pozice v tabulce je pro nás impulsem, abychom se ji pokusili obhájit. To bývá většinou složitější, než předchozí vzestup.  Chceme se znovu dostat do play off. A to nejlépe na lepším než osmém místě, abychom se pak případně vyhnuli vítězi nadstavbové části,“ uvažoval Hrubý.

Ústečtí vstupují do sezony bez svého klíčového hráče, Lambert Autrey odešel na Kypr.

„Byl osobností ligy, výraznou postavou. Za dva roky odvedl v Ústí kus práce. Dali jsme mu nabídku, kterou nepřijal. Takový je sportovní život. Rozešli jsme se v dobrém a zaslouží si uznání za to, co během sedmi nebo osmi let v české lize předvedl. Prosadil se v Jindřichově Hradci, Pardubicích, Děčíně i v Ústí,“ ohlédl se ústecký manažer za působením amerického basketbalisty.

Hrubý si uvědomuje, že hra týmu byla postavena právě na kvalitě Autreyho.

„Uvidíme, jak si herní systém sedne po příchodu posil. Je na trenérovi Šotnarovi, aby to dal dohromady. Věřím, že se to podaří a všichni odvedou sto procent. Dopředu ale nelze odhadovat, na co to bude stačit,“ uvažuje manažer.

Ústečtí absolvují právě se rozbíhající sezonu bez účasti v evropském poháru.

„Pět let jsme hráli Alpen Adria Cup a letos jsme si řekli, že si dáme pauzu na mezinárodém poli. Ale samozřejmě se kromě ligy zúčastníme i Českého poháru,“ vysvětluje Hrubý.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře