Brankář Strmeň zazářil v derby a byl hrdinou Chomutova

Jan Strmeň. Foto: archiv SeveročesýDeník.cz
Jan Strmeň. Foto: archiv SeveročesýDeník.cz

Chomutov - Nečekaného hrdinu mělo severočeské hokejové derby mezi týmy Chomutova a Litvínova. Na vítězství Pirátů 1:0 se podílel brankář Jan Strmeň, který se zcela překvapivě objevil v základní sestavě domácího celku a zaznamenal tak skvělý vstup do extraligy.

Reklama

„Jsem za to rád. A hlavně mám dobrý pocit z toho, že zápas vyšel nejen mně, ale celému mužstvu,“ líčil Jan Strmeň. Přiznal, že nominací do utkání byl nesmírně potěšen. „Jakmile jsem se to dozvěděl, hned jsem volal domů, že budu chytat proti Litvínovu. Ale máma, táta ani další z rodiny na zápase nebyli, jsou z daleka. Asi se na hokej dívali v televizi,“ prozradil gólman.

„Usínal jsem před utkáním v klidu, v noci jsem se však několikrát vzbudil. V hlavě jsem to prožíval, ale postupně jsem se snažil brát derby jako každý jiný zápas,“ líčil Strmeň.

Vychytané čisto konto ho bude něco stát do týmové kasy. „Je to zápisné. Musím se domluvit, aby to nebylo moc velké. Tolik peněz u sebe nemám, třeba to zaplatím na splátky,“ usmál se brankář.

Nad tím, že se prosadil zrovna proti Litvínovu, nedával najevo přehnané nadšení. „Porazili jsme sice mistra, ale extraliga je v tuto dobu vyrovnaná, že i poslední může zdolat prvního. Hlavní jsou tři body. Každopádně mám výborný zážitek,“ svěřil se Strmeň.

Talentovaný gólman přišel na sever Čech z Moravy. „Pocházím z Havířova, kde jsem chytal za juniorku. Pak jsem přestoupil do Komety Brno, ale tam mi řekli, že se mnou nepočítají. Naskytla se šance jít do Chomutova, kam mě přivedl trenér Jaroslav Beck. V Chomutově jsem už čtvrtým nebo pátým rokem a jsem vděčný, že jsem dostal šanci,“ vysvětlil gólman, který úspěšně působí i v prvoligové Kadani.

V extralize je novou tváří. Jak vidí svou perspektivu? „V Chomutově jsou kvalitní brankáři a rozhodně se po jednom nebo dvou zápasech necítím jedničkou. Budu se snažit prokazovat formu a být součástí brankářského týmu. Sezóna je dlouhá a věřím, že se do branky ještě dostanu,“ dodal Strmeň.

ČTĚTE:  OBRAZEM: Piráti Chomutov hráli s Vervou Litvínov

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře