Brankář Koubek posílil Slovan Liberec, záložník Fillo se upsal Teplicím

Tomáš Koubek. Foto: archiv Facebook FC Slovan Liberec
Tomáš Koubek. Foto: archiv Facebook FC Slovan Liberec

Liberec, Teplice - O aktivitu na letním přestupovém trhu se v červenci 2015 starají ze severočeských fotbalových klubů nejen v Jablonci, ale v posledních dnech i v Liberci a v Teplicích. Právě tato dvě mužstva ohlásila příchody zajímavých posil. Za Slovan Liberec bude chytat brankář Tomáš Koubek a teplický celek posílil záložník Martin Fillo.

Reklama

Za liberecký tým už nastupuje z nových tváří stoper Ondřej Švejdík ze Sparty Praha. A ze stejného klubu přichází pod Ještěd i brankář Tomáš Koubek, který se stal aktérem rychlé transakce v rámci české ligy.

Dvaadvacetiletý gólman byl oporou Hradce Králové, ale ani jeho výkony nepomohly Východočechům k záchraně v první lize. Na konci června chytal za českou „jedenadvacítku“ na mistrovství Evropy v Praze. Pak měl pár dní volno a přestoupil do pražské Sparty. Jenže tamní kádr je natolik nabitý kvalitními brankáři, že by se na Koubka asi příliš nedostalo. Proto jej Sparta obratem uvolnila na roční hostování do Liberce.

Příchod brankáře se libereckému Slovanu náramně hodí. „Až do 10. července jsme měli pod smlouvou pouze Lukáše Hrošša. Ondřej Kolář je dlouhodobě zraněný a s Patrikem Lukáčem jsme se nedohodli. A nutně jsme sháněli gólmana do základního kádru,“ vysvětlil Jan Nezmar, sportovní ředitel klubu.

Za Liberec si už v přípravě zachytal Václav Hladký ze Zbrojovky Brno. A nyní se s týmem seznamuje zmíněný Tomáš Koubek. V první lize při svém mládí stihl už jedenašedesát zápasů v dresu Hradce Králové.

„Do Slovanu Liberec jdu s vědomím, že je to klub se třemi mistrovskými tituly z minulosti a že jej i od konce tohoto července čeká start v pohárové Evropě. A samozřejmě se blíží i česká liga, v níž bude mít Liberec ambice obstát co nejlépe,“ svěřil se Koubek libereckému webu. Předpokládá se, že brankářská dvojice Hroššo-Koubek by měla být základním stavebním kamenem libereckého týmu.

Jestliže pod Ještědem doplnili v podobě Švejdíka a Koubka hlavně defenzivu, v Teplicích si hodně slibují od hráče s ofenzivními přednostmi. Martin Fillo má za sebou bohatou kariéru, byť je mu teprve 29 let. Působil v řadě klubů, například ve Viktorii Plzeň, Mladé Boleslavi, v Norsku, v Anglii a naposledy hostoval z Plzně v Příbrami. V Teplicích podepsal tříletou smlouvu.

„Když jsem skončil v Příbrami a následně mi vypršela i smlouva s Plzní, zaregistroval jsem zájem ze strany Teplic. Vím, že je to tradiční klub a oslovila mě možnost být součástí kádru, s nímž pracuje trenér David Vavruška,“ ozřejmil Fillo na teplickém webu svoje pohnutky k přestupu na sever Čech.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře