Bojujeme o místa v sestavě, podotkl jablonecký stoper Vít Beneš po jasné výhře nad Jihlavou

Jablonecký fotbalista Vít Beneš. Foto: archiv FK JablonecJablonecký fotbalista Vít Beneš. Foto: archiv FK Jablonec

Jablonec n/N. - Fotbalisté Jablonce si nečekaně snadno poradili v ligovém zápase s Jihlavou. Po bezbrankovém poločase nasázeli svému soupeři v rychlém sledu tři góly a v závěru si vychutnávali vítězství 3:0!

První brankou zavelel k jablonecké produktivitě stoper Vít Beneš. Po něm se trefili Martin Doležal a Tomáš Čížek. U Beneše zaujal nejen fakt, že z postu středního obránce dirigoval defenzivu, ale diváky potěšil i střeleckým  zakončením. "Měl jsem i štěstí," tvrdil Beneš při odchodu z hrací plochy.

Váš gól byl velmi efektní. Jak jste ho viděl?

Zkusil jsem nůžky a k tomu je potřeba i kousek náhody. Ta mi pomohla. Byl jsem zády k brance, takže mi nezbývalo, než vystřelit přes hlavu. A vyšlo to.

Jablonec udržel vzadu nulu a brankář Michal Špit tím pádem vychytal sté čisté konto v lize. Jak to berete?

Oproti minulým zápasům jsme se zlepšili v defenzivní činnosti. Hosté měli asi tři šance, ale netrefili se. V prvním poločase jsme nehráli v ofenzivě příliš dobře, ale druhá půle byla v naší režii.

Měly na váš týmový výkon vliv i informace, že se v klubu v létě chystá hráčská obměna?

Něco jsme slyšeli v tom smyslu, že má přijít revoluce v mužstvu, co se týče jeho složení. A tak jsme bojovali za svoje "fleky" a místa v sestavě. Nevím, co bude, ale ve fotbale je možné všechno.

Počítáte, kolik vám zbývá zápasů do konce sezóny?

V lize čtyři a minimálně jeden v Poháru České pošty. A kdybychom se dostali až do finále, byl by to šestý zápas. Motivaci máme velkou.

Ve středu hrajete pohárovou odvetu na Spartě. Ta má skvělou formu, v lize nyní porazila Liberec 4:1. Nejde ze Sparty sportovní strach?

Víme, že je vynikající, ale dá se s ní hrát. Po domácí výhře v semifinále 3:1 můžeme k postupu prohrát v Praze i 0:1, ale s tím vědomím tam nepojedeme. Věřím, že to zvládneme. Sparta má na dosah ligový titul, když jí stačí vyhrát v sobotu v Teplicích, ale nemyslím si, že by se soustřeďovali jen na ligu. Asi touží i po zisku poháru, aby měli dokonalou sezónu. I naším cílem je vyhrát pohárovou trofej, takže oběma týmům půjde o hodně.

-mpe-

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Jablonecko

Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority Jablonecký Petr Jiráček: Budeme chtít hrát nahoře, i když nebudeme favority
Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá Ozubnicová trať z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova ožívá
Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice Prostředí v Jablonci mladým reprezentantům vyhovuje, říká zkušený kouč Josef Pešice

Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl Jablonec doma poprvé uspěl. Měli jsme vyhrávat už dříve, řekl Stanislav Tecl
Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení? Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení?
Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode Jablonecký soud přiznal majetek dědičce rodu Walderode