Boj o záchranu na mě hodně doléhal, svěřil se teplický Štěpán Vachoušek

Momentka ze zápasu s Duklou Praha. Foto: facebook FK Teplice
Momentka ze zápasu s Duklou Praha. Foto: facebook FK Teplice

Teplice - Oddechli si. Fotbalisté Teplic si remízou 1:1 s Duklou Praha zajistili definitivní jistotu záchrany v SYNOT lize. Ale žlutomodří příliš spokojeni nebyli a situace se snadno nehodnotila kapitánu Štěpánu Vachouškovi. Ambice Teplic byly jistě vyšší, než aktuální 12. místo v tabulce.

Reklama

Jak hodnotíte souboj s Duklou Praha, který skončil remízu a přinesl vám jistotu záchrany v SYNOT lize?

Na naší hře bylo znát, že nejsme v pohodě. Jsme rádi, že jsme s Duklou alespoň remizovali a neprohráli poslední domácí zápas. Dobře jsme kombinovali ve středu hřiště, ale před brankou nám to nešlo. Proto jsme si nevytvořili mnoho šancí.

Nakonec ale i díky výsledkům vašich konkurentů už máte definitivní jistotu záchrany. Jistě jste si oddechli...

Jsem rád, že jsme se zachránili. Většina mančaftu nebyla zvykla na hru o záchranu. Pořád tam bylo nebezpečí, že bychom mohli klesnou dolů, byly to velké nervy. Byli jsme pod tlakem a jsem rád, že už máme definitivní jistotu záchrany.

Jak jste osobně prožíval teplicý boj o záchranu?

Nikdy jsem do posledního kola o záchranu nehrál a letos, jako člověk pocházející z Teplic, to na mě doléhalo nejvíce. Byly by to velké nervy, kdybychom neměli jistotu záchrany a museli o ní rozhodovat v Olomouci.

Jak se připravíte na poslední kolo na hřišti Olomouce?

I když nám o nic nepůjde, věřím, že předvedeme kvalitní výkon a rozloučíme se se sezónou úspěšně. Chceme si zlepšit dojem.

Co je třeba zlepšit do příští sezóny?

Jednoznačně musíme vyhrávat doma. Letos nám to na domácím hřišti nešlo a dostali jsme se dolů. Pak jsme byli v určité krizi a protrápili se až do konce.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře