Bohatý Jablonec se trápí. Bude trenér v ohrožení?

Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv FK Jablonec
Trenér Jablonce Jaroslav Šilhavý. Foto: archiv FK Jablonec

Jablonec - V minulé sezóně se fotbalovému Jablonci začalo přezdívat "Galacticos". Velký čáp, majitel Jablonce a současně předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta přivedl do týmu několik zkušených posil s cílem postoupit do základní skupiny Evropské ligy a ohrozit na čele tabulky vedoucí duo Sparty s Plzní.

Reklama

Minulou sezónu 2014-2015 by Pelta ještě mohl hodnotit pozitivně. Tým skončil třetí a vybojoval si právo startu v kvalifikaci o Evropskou ligu. V ní dokonce vyřadil FC Kodaň, na favorizovaný Ajax Amsterdam už ale v play-off pohárové soutěže nestačil a vypadl po výsledních 0:1 a 0:0.

Je dost možné, že vypadnutí z pohárů, byť se slavným a silným soupeřem, se na Jablonci podepsalo. Po deseti kolech nového ročníku jsou Severočeši až sedmí, což nekoresponduje s klubovými ambicemi. Mluvit o titulu je utopie už nyní, na čtvrtou Mladou Boleslav ale ztrácí Jablonec čtyři body a čtvrté místo v lize ještě zaručuje start v pohárové Evropě.

Každopádně Miroslav Pelta určitě nemůže být s výsledky spokojen. Do klubu významně investoval, pravidelně skupovává nejlepší hráče SYNOT ligy, před startem letošní sezóny přivítal v týmu útočná esa Stanislava Tecla a Tomáše Vágnera. A přestože například defenzivního záložníka Tomáše Hübschmanna přivedl vloni ze Šachtaru Doněck po skončení smlouvy zdarma, jeho plat určitě levný nebude.

Nabízí se proto otázka, zda boss Pelta nebude chtít vyměnit trenéra Jaroslava Šilhavého. „Když se objevilo v nejmenovaném deníku, že už jsme odvolaní, tak jsem samozřejmě s panem Peltou mluvil a on to popřel, že nic takového nikdy neřekl, ale víceméně jsem chtěl mít jasno. Pan Pelta chce taky vyhrávat stejně jako my všichni, jsme z toho zklamaní, ale věříme, že to zlomíme hned v sobotu doma proti Dukle," řekl Šilhavý po remízovém mači doma se Slavií 0:0.

Každopádně Jablonec nevyhrává, a to ani v domácím prostředí, kde získal jen čtyři remízy. "Je to takový zmar doma nevyhrát už takovou dobu, jsem naštvaný. Všechno analyzujeme, snažíme se pracovat, jak nejlépe umíme, ale kýžený výsledek se nedostavuje," lituje Šilhavý, který povede Jablonec v úterý v osmifinále MOL Cupu proti druholigovému Frýdku-Místku. I odtud vede cesta do pohárové Evropy.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře